Доступність посилання

Білий дім: угода з Україною показує, наскільки Трамп зацікавлений у тривалому мирі



За словами речниці Білого дому, це партнерство представляє економічну зацікавленість Вашингтона у забезпеченні «мирного та суверенного майбутнього для України»
За словами речниці Білого дому, це партнерство представляє економічну зацікавленість Вашингтона у забезпеченні «мирного та суверенного майбутнього для України»

Угода з Україною про корисні копалини показує, наскільки президент США Дональд Трамп зацікавлений у тривалому мирі, заявила речниця Білого дому Керолайн Левітт.

«Ми уклали історичну угоду про створення інвестиційного фонду реконструкції України. Це перше у своєму роді економічне партнерство задля відбудови та довгострокового економічного успіху України, від якого виграють як Сполучені Штати, так і Україна», – сказала під час брифінгу речниця.

За її словами, це партнерство представляє економічну зацікавленість Вашингтона у забезпеченні «мирного та суверенного майбутнього для України».

«Президент Трамп з самого початку чітко заявив, що хоче, щоб вбивства в цій жорстокій війні припинилися. Ця угода показує, наскільки президент зацікавлений у забезпеченні справді тривалого миру», – додала Левітт.

Україна і США 30 квітня підписали угоду про економічне партнерство та створення Інвестиційного фонду відбудови. За словами міністерки економіки України Юлії Свириденко, документ, серед іншого передбачає, що повна власність і контроль залишаються за Україною, фонд створюється 50/50, жодних боргових зобов’язань України перед США, угода не стане перешкодою для вступу України до Євросоюз, а фонд наповнюватиметься доходами виключно з нових ліцензій.

Міністр фінансів США Скотт Бессент наголосив, що ця угода «чітко сигналізує» Росії, що адміністрація президента Дональда Трампа налаштована на мирний процес, «зосереджений на вільній, суверенній і процвітаючій Україні в довгостроковій перспективі».

Читайте також: Мінекономіки: наступний крок угоди про надра між Україною та США – її ратифікація

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль анонсував, що уряд проведе завтра, 1 травня, консультації з головами фракцій, груп і керівництвом Верховної Ради щодо ратифікації угоди зі США.

Дональд Трамп просував угоду з початку свого другого терміну президентства в січні. Обидві сторони були готові в лютому підписати угоду щодо природних ресурсів, алепідписання відклали після того, як зустріч Трампа і президента України Володимира Зеленського в Овальному кабінеті перетворилася на суперечку.

США прагнуть доступу до понад 20 видів сировини, які вважаються стратегічно важливими для своїх інтересів. Серед них родовища титану, який використовується для виготовлення крил літаків та інших видів аерокосмічної продукції, а також урану, який використовується для ядерної енергетики, медичного обладнання і зброї. Україна також має родовища літію, графіту й марганцю, які використовуються в акумуляторах для електромобілів.

Форум

XS
SM
MD
LG