Доступність посилання

Держкомвійськпром Білорусі: Оршанський авіаремонтний завод перепрофілюють для «імпортозаміщення»


На одному з фото голова Держкомвійськпрому Дмитро Пантус стоїть, імовірно, біля ще не повністю зібраного дрона
На одному з фото голова Держкомвійськпрому Дмитро Пантус стоїть, імовірно, біля ще не повністю зібраного дрона

На всіх підприємствах Держвійськпрому в Оршанській області відбувається «модернізація і перепрофілювання виробництва» для випуску «затребуваної та імпортозамінної продукції», повідомляє пресслужба Державного військово-промислового комітету Білорусі.

За заявою відомства, своєчасне завершення модернізації та перепрофілювання перебуває на «особливому контролі» голови Держкомвійськпрому Дмитра Пантуса. 16 квітня він відвідав Оршанський авіаремонтний завод, виробничі потужності якого зараз перепрофільовують, щоб «підвищити якість авіаремонтних послуг» і почати випуск «нової, більш затребуваної продукції».

Зараз завод починає реалізацію «масштабного проєкту, спрямованого на імпортозаміщення в галузі авіабудування», заявляє пресслужба. Деталі не розголошуються.

Як передає білоруська служба Радіо Свобода, на одному з фото Дмитро Пантус стоїть, імовірно, біля ще не повністю зібраного дрона.


Росія пропонує побудувати в Білорусі завод з виробництва безпілотних авіаційних комплексів потужністю до 100 тисяч одиниць на рік.

Крім Оршанського авіаремонтного заводу, Держкомвійськпрому в Оршанському районі підпорядковується завод «Засоби зв’язку» в Барані, що входить до холдингу «Геоінформаційні системи управління», а також закритий виробничо-технічний кластер «Устя», де розробляється, модернізується, виготовляється і випробовується озброєння різних типів і класів.

Цього року в січні Дмитро Пантус вже відвідував оборонні підприємства Вітебської області, зазначають у відомстві.

Після російського військового вторгнення в Україну, підтриманого білоруською владою, проти Росії та Білорусі почали запроваджувати міжнародні санкції. У результаті країни були змушені активізувати взаємне співробітництво в сферах, пов’язаних, зокрема, з оборонною промисловістю.


Через деякий час після початку війни ряд білоруських підприємств почали виконувати російські замовлення. Наприклад, щонайменше 16 білоруських компаній тією чи іншою мірою задіяні у виробництві деталей снарядів для російських реактивних систем залпового вогню БМ-21 «Град», йдеться в розслідуванні асоціації колишніх силовиків BelPol.

До списку санкцій, запроваджених Євросоюзом, США, Великою Британією та Канадою, увійшли Державний військово-промисловий комітет Білорусі, багато його підприємств і особисто Дмитро Пантус. Під санкції потрапили Білоруське оптико-механічне об’єднання, Оршанський авіаремонтний завод, Мінський завод колісних тягачів (МЗКЦ), ВАТ КБ «Радар», ВАТ «558 авіаційний ремонтний завод», ВАТ «Інтеграл», ТОВ «Оборонні ініціативи» та інші.

Форум

XS
SM
MD
LG