Доступність посилання

ТОП новини

Бербок критикує уряд Німеччини через ймовірну затримку допомоги Україні


«Німеччина в цілому наразі не розглядається як рушійна сила політики миру в Європі, і, чесно кажучи, мені від цього боляче» – Бербок
«Німеччина в цілому наразі не розглядається як рушійна сила політики миру в Європі, і, чесно кажучи, мені від цього боляче» – Бербок

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок розкритикувала власний уряд через нерішучість щодо допомоги Україні і наголосила на зростанні розбіжностей серед основних політичних партій на тлі виборчої кампанії. Про це вона сказала в інтервʼю виданню Politico.

«Німеччина в цілому наразі не розглядається як рушійна сила політики миру в Європі, і, чесно кажучи, мені від цього боляче», – наголосила Бербок. Навіть зараз, під час виборчої кампанії, дехто ставить на перше місце національну перспективу – або те, як швидко набрати кілька голосів на парламентських виборах – замість того, щоб взяти на себе реальну відповідальність за забезпечення миру і свободи в Європі».

Бербок, яка наполягала на ухваленні пакету допомоги Україні у розмірі 3 млрд євро, висловила занепокоєння, що її уряд втрачає довіру європейських союзників.

«Ця довіра не повинна бути знову підірвана ваганнями, які можуть змусити інші країни хвилюватися, що Німеччина не підтримає їх», – сказала вона.

Барбок також розкритикувала попередні німецькі уряди за те, що вони, на її думку, не прислухалися до попереджень про агресивні наміри Кремля. Зокрема, вона розкритикувала Християнсько-демократичний союз (ХДС) під керівництвом колишньої канцлерки Ангели Меркель і Соціал-демократичну партію Німеччини (СДПН) за будівництво суперечливого газопроводу «Північний потік-2» між Росією і Німеччиною.

Раніше німецьке видання Der Spiegel писало, що голова МЗС Німеччини Анналена Бербок і міністр оборони Борис Пісторіус запропонували виділити додаткові три мільярди євро на термінову військову допомогу Україні, проте адміністрація канцлера Олафа Шольца блокує ініціативу.

Згодом Пісторіус запевнив, що «ніякої блокади немає. Ми в міністерстві оборони підготували новий пакет допомоги Україні. Але внутрішній процес узгодження в уряді ФРН ще не завершений».

Газета Süddeutsche Zeitung отримала документи оборонного відомства з конкретним списком запланованої допомоги. До неї входять три системи протиповітряної оборони Iris-T SLS/SLM, керовані ракети для них і для ППО Patriot, три системи ППО Skyranger, 30 тисяч артилерійських боєприпасів, 20 броньованих автомобілів, 10 гаубиць та 50 мільйонів євро для закупівлі дронів.

Згідно з виданням, адміністрація канцлера вважає, що наразі допомога Україні здійснюється за планом. Київ також сам може закуповувати зброю з пакета допомоги на суму 50 мільярдів євро, раніше наданого західними партнерами. Наступні пакети допомоги мають стати предметом обговорення уряду ФРН, який прийде до влади після виборів 23 лютого.

У грудні минулого року премʼєр-міністр України Денис Шмигаль повідомляв, що загальна допомога Німеччини Україні склала 37 мільярдів євро. Це найбільше серед усіх європейських держав.

Форум

XS
SM
MD
LG