Доступність посилання

Книжкове «полювання»: що купують відвідувачі «Книжкового арсеналу»?


У Києві триває щорічний міжнародний книжковий ярмарок «Книжковий арсенал». До культурно-мистецького комплексу, де він відбувається, як і завжди довжелезні черги. Що ж приходять шукати сюди його гості? Радіо Свобода зібрало огляд книг, які вже вдалося «вполювати» деяким відвідувачам.

У середу, 30 травня, на відкриття «Книжкового арсеналу» завітав президент України Петро Порошенко. З дописів видавців, які беруть участь у цьогорічному ярмарку, можна зробити висновок принаймні про частину списку тих книг, які він забрав з собою звідси. Отже, його увагу звернули на себе збірка віршів для дітей від Івана Андрусяка «Лякація», «Terra Ucrainica. Історичний атлас України і сусідніх земель», «Непроголошена імперія» литовського професора Зенонаса Норкуса, «Приватна історія» Андрія Яницького та Грехема Стека.

А от журналістка Тетяна Косянчук радіє придбанню альманаху репортажів «Veni, vidi, scripsi: покоління вільних», до якого увійшла десятка найкращих репортажів шостого конкурсу художнього репортажу імені Майка Йогансена «Самовидець».

Її колега Світлана Тараторіна пішла з «Книжкового арсеналу» з «Кишеньковим путівником Києвом 1913 року»

«Це повний репринт. Є цілковите відчуття присутності», – ділиться вона своїми враженнями.

Це видання припало до душі і засновниці екскурсійного проекту Walk and Talk Софії Грабовецькій. Також вона звернула свою увагу на книги про київські вулиці, артбук «Київські маскарони» про кам’яні обличчя на фасадах старовинних будівель столиці та на плакат із народженим у Києві авіатором, який утік від більшовицької революції та створив вертольоти, що слугували президентам США від Ейзенхауера до Трампа, Ігорем Сікорським.

Тим часом киянку Єлизавету Павлову зацікавили книги про Ван Гога та музеї.

А от креативний директор Довженко-Центру Ольга Жук радіє придбаному арт-буку «Еротичний щоденник». Це збірка робіт 14 сучасних українських художниць і 3 авторок на тему Еросу, в яких вони демонструють, як сучасні жінки осмислюють еротизм і сексуальність у мистецтві.

Тренер молодіжних проектів, вихователь та методист Олена Почаєвець натомість звернула увагу, зокрема, на художню книгу Наталки Бабної «Рибогород».

Серед придбань політолога Юрія Романенка – книги про історію ізраїльського економічного дива, економічну та політичну незалежність України, подробиці роботи адміністрації президента США Дональда Трампа, причини й умови виникнення капіталізму в США у ХІХ столітті, феномен нового креативного класу та технологію створення стартапів.

Тим часом киянка Марія Речинська купила збірки про 50 жінок, що стали частиною історії України, та про сто надзвичайних жінок світу, і, зокрема, книгу оповідань українського режисера Олега Сенцова, який наразі тримає безстрокове голодування в російській в'язниці.

«Нічого не можу з собою вдіяти, коли бачу книжковий магазин, мозок відключається і руки йдуть в блуд», – так свої покупки на «Книжковому арсеналі» коментує Наталя Корнієнко. Серед її «улову» – художні книги українських письменників Макса Кідрука та Люко Дашвар, російської журналістки Ірини Говорухи та британця Террі Пратчетта.

«Як і думала, придбала більше ніж очікувала, але всі книжки такі красиві!» – ділиться враженнями блогерка Ademka.

Чотири години, які непомітно пролетіли! #книжковийарсенал2018 цього року дуже класний! Як і думала, придбала більше ніж очікувала, але всі книжки такі красиві! ⠀ Найбільше від @stary_lev , для діток від @ranokcomua @mamino_books chas_maistriv та від неймовірного видавництва @nebo.booklab.publishing. Звичайно з пустими руками неможливо піти від стенда @nashformat.ua , маю +2 книги нон-фікшн. В планах закупити книг від @komubook , оформлення та самі книжки, я вже давно хотіла почитати. ⠀ А ще крута акція організована Всеукраїнською програмою "Разом за природу", полягає вона в тому, що за кожну куплену книгу організатори висадять дерево в Карпатах. Так що +16 дерев від мене💙💛 ⠀ ⠀ #Ademka #ademka_books #ЧИТАЙУКРАЇНСЬКОЮ #читання #читатимодно #книжныепокупки #книжнаязависимость #reading #booklover #brovary #kievgram #kievblog #bookstagram # #bookstagram_ua #книжковийарсенал2018 #україначитає #teatime #люблюкниги #bookwarm

A post shared by 🔹Flatlay🔹Food🔹Книжки🔹Квіти🔹 (@ademka) on

Коричтувачка Instagram liganded теж хизується своїми знахідками. Серед них – книги про історію Європи від занепаду античного Риму до народження модерності, про новітні технології, суспільний та економічний розвиток, а також мемуари американського фізика і лауреата Нобелівської премії Річарда Фейнмана.

А на книжкових полицях Тетяни Малавської тепер облаштуються, зокрема, фентезі від української письменниці Наталії Щерби, історико-пригодницький роман від племінника Лесі Українки Юрія Косача.

#книжковийарсенал2018 Попри те, що я взагалі могла не потрапити на #Арсенал все зінилось в останню мить на краще! ⠀ Для тих, хто ще збирається: ел.квиток дуже виручає (друкувати його не треба), людей дуже багато, з дітьми від 2р.там тяжкувато, нарешті з'явились термінали оплати (правда не в усіх). Дивитись і обирати  книги можна вічно! ⠀ Книги , які я придбала собі: ⠀ ✔️Видавництво  @pabulum. "В очікуванні копірайтера" та блокнот "проЧИТАНЕ". Познайомилась із Стасею Падалко- це сердечко. ⠀ ✔️@vd_shkola  З кожним роком ви все краще, дякую вам за це❤️. Купила давно мною очікувану третю книгу "Лунастри", знову  на автограф-сессію не потрапила, але вірю що це колись буде))) ⠀ ⠀ ✔️@ababahalamaha Абсолютно не запланована книга. "Володарка Понтиди" Юрій Косач. Зацікавила обкладинка, прочитала аннотацію і не змогла не взяти. Історико-пракодницький роман від молодшого брата Лесі Українки. ⠀ Про дитячі книги напишу ввечері. ⠀Приємно було познайомитись із @pink_bookssss @ilatanka @belle_library 💛💙

A post shared by Tatyana Malavska (@malavska) on

Цього року «Книжковий арсенал» зібрав найбільше видавництв та авторів за свою історію.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG