Доступність посилання

ТОП новини

Судді-кандидати до Верховного суду та їхній оцінювач разом приїжджали на ювілей Гелетея – «Схеми»


Кількох кандидатів до нового Верховного суду в компанії члена Вищої ради правосуддя, яка й вирішить їхню долю у конкурсі, журналісти програми «Схеми» помітили на святкуванні ювілею очільника Управління державної охорони Валерія Гелетея. На святкуванні були присутні й інші високопосадовці. Експерти наголошують на конфлікті інтересів.

Голова Верховного суду Ярослав Романюк, голова Вищого господарського суду Богдан Львов та голова Вищого спецiалiзованого суду України з розгляду цивiльних i кримiнальних справ Борис Гулько разом відвідали святкування ювілею керівника Управління держохорони Валерія Гелетея 28 серпня. Їх приїзд зафіксували журналісти програми «Схеми» (спільний проект Радіо Свобода та каналу «UA:Перший»).

Усі троє суддів прибули на святкування до Будинку офіційних прийомів у Києві (вулиця Грушевського, 22) одночасно, близько 19-ї години, у супроводі охорони.​

Ярослав Романюк (з трояндами), Богдан Львов (посередині) та Борис Гулько (крайній праворуч) приїхали на ювілей Валерія Гелетея
Ярослав Романюк (з трояндами), Богдан Львов (посередині) та Борис Гулько (крайній праворуч) приїхали на ювілей Валерія Гелетея

Причому голова Верховного суду Ярослав Романюк прибув на «Мерседесі» s500 з номером АА0001ВС. Серія номерів «ВС», як повідомляли ЗМІ, зарезервована за Верховним судом України. Тобто суддя Романюк, очевидно, використав службове авто у позаробочий час для відвідування приватного банкету.

Ярослав Романюк приїхав на службовому авто
Ярослав Романюк приїхав на службовому авто

Судді разом зайшли до зали. Ярослав Романюк з букетом троянд, за Богданом Львовом помічник заніс великий зелений пакунок.

Ярослав Романюк (із трояндами) та Богдан Львов (спиною) ідуть на святкування
Ярослав Романюк (із трояндами) та Богдан Львов (спиною) ідуть на святкування

Богдан Львов та Борис Гулько є кандидатами на посади суддів до оновленого Верховного суду. Вони – фіналісти конкурсу. Від Ярослава Романюка залежатиме їхня кар’єра: Романюк є членом Вищої ради правосуддя, який оцінює Гулька та Львова та відбирає їх до складу нового Верховного суду.

Кандидат до нового Верховного суду Богдан Львов входить до тридцятки недоброчесних фіналістів до цього суду – він отримав негативний висновок Громадської ради доброчесності.

Богдан Львов і помічник із подарунком
Богдан Львов і помічник із подарунком

Іншого кандидата – Бориса Гулька – раніше «Схеми» зафіксували, коли він відвідував Адміністрацію президента. «У мої обов’язки входить представляти суд в усіх державних органах і тому подібне», – пояснював він тоді «Схемам».

Борис Гулько перед святкуванням
Борис Гулько перед святкуванням

Їхній оцінювач – член Вищої ради правосуддя Ярослав Романюк – під час Революції гідності публічно підтримував так звані «диктаторські закони» 16 січня.

Відповідно до графіку Вищої ради правосуддя, кандидатуру Богдана Львова розглядатимуть 20 вересня 2017 року. Кандидатуру Бориса Гулька розглянули 15 вересня 2017 року. Чи пройшов він відбір, буде відомо наприкінці місяця.

Координатор Громадської ради доброчесності Віталій Титич розцінює участь у святкуванні суддів-кандидатів як невідповідність Бангалорським принципам поведінки суддів, затвердженим резолюцією Економічної та соціальної ради ООН.

«За Бангалорськими принципами, для відповідності критерію «незалежність» суддя повинен «...не тільки не мати неналежних зв’язків з виконавчою та законодавчою гілками влади, але й поводитися таким чином, щоб відсутність таких зв’язків і впливу була очевидна для стороннього спостерігача». Участь кандидатів – чинних суддів – у цьому «святкуванні», очевидно, передбачала численні неформальні контакти з представниками влади. Доволі критично, з точки зору вимог законодавства про запобігання корупції, виглядають неформальні контакти Львова та Гулька – кандидатів до Верховного суду – з членом Вищої ради правосуддя Романюком. Ці кандидати отримали негативний висновок Громадської ради доброчесності, і саме зараз Романюк буде вирішувати їхню долю у конкурсі», – зазначив Віталій Титич.

Начальник відділу прес-служби Вищого спецiалiзованого суду з розгляду цивiльних i кримiнальних справ Ніла Мартинюк повідомила, що коментар «Схемам» нададуть найближчим часом. У прес-службі Вищого господарського суду спочатку повідомили, що «нема теми для коментування», але згодом погодилися надати пізніше письмову відповідь.

  • Зображення 16x9

    Максим Савчук

    Журналіст-розслідувач телевізійної програми проєкту розслідувань Радіо Свобода «Схеми». Автор книги «1937» про політичну та бізнесову діяльність Віктора Медведчука після Революції Гідності.

    Народився у селищі Баришівка на Київщині. Здобув освіту інженера в Національному транспортному університеті та філолога в Національному педагогічному університеті ім. М. Драгоманова. Працював у бюро журналістських розслідувань «Свідомо», у газеті «Україна молода», у програмі журналістських розслідувань «Знак оклику» на телеканалі ТВі.

    У 2015 році розслідування «Questions Raised Over Poroshenko’s Role In Valuable Kyiv Land Deal» («Таємниці землі президента Порошенка») потрапило до шорт-листу міжнародного конкурсу асоціації мовників AIB.

    Переможець конкурсу журналістських розслідувань ім. В. Сергієнка (2019 рік) із матеріалом «Зелена родина ру» (про кінобізнес Володимира Зеленського у Росії).

    У 2020 році здобув друге місце на конкурсі журналістських історій DataUp із матеріалом «Американська мрія Віктора Медведчука» (співавтори - Любомира Ремажевська та Олександр Чорновалов).

    Розслідування «Американська мрія Віктора Медведчука» перемогло на Національному конкурсі журналістських розслідувань. Оголошення переможців та нагородження відбулося під час фестивалю розслідувальної журналістики «Межигір’я Фест» в колишній резиденції експрезидента-втікача Віктора Януковича у вересні 2021 року.

  • Зображення 16x9

    Сергій Андрушко

    Сергій Андрушко – журналіст проєкту розслідувань Радіо Свобода «Схеми» з 2014 року. Журналіст, документаліст, один із засновників інтернет-телебачення в Україні Hromadske.TV 

    Автор фільму-розслідування «Віра», присвяченого пам’яті продюсерки та журналістки Віри Гирич, яка загинула 28 квітня 2022 року в Києві внаслідок влучання російської ракети у багатоквартирний будинок, у якому вона мешкала ( у 2023 році матеріал став одним із фіналістів у категорії «Документальне розслідування» конкурсу Асоціації міжнародного мовлення (AIB). 

    За участю Сергія Андрушка зняті документальний альманах «Відкритий доступ» та документальний фільм «Пост Майдан»

    Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну робив розслідування щодо воєнних злочинів, зокрема, встановлення усіх загиблих під російською окупацією на прикладі одного села – Андріївки Бучанського району, що на Київщині.   

    Висвітлював процес переатестації суддів, прокурорів, проведення конкурсів на високі державні посади.

    Спікер Форуму «Право на доступ до публічної інформації. 10 років свободи та викликів» щодо кращих практик застосування журналістами Закону України «Про доступ до публічної інформації».

    Нагороди:

    «Найкраще подання резонансного матеріалу» конкурсу «Честь професії-2017»;
    «Найкраще ТБ-розслідування» конкурсу розслідувань імені Героя Небесної сотні Василя Сергієнка (2019);
    Переможець польсько-українського конкурсу Асоціації польських журналістів SDP (2015); 
    Лауреат премії «Телетріумф» у номінації «Репортер» (2010).

    Закінчив з відзнакою магістратуру Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 

    Працював журналістом на Українському Радіо та радіо «Континент» 

    Кар'єру на телебаченні розпочав у 2000 році на посаді журналіста телеканалу «СТБ». 

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG