Доступність посилання

ТОП новини

Адміністрація Трампа офіційно представила проект бюджету на 2018 рік


Президент США Дональд Трамп в Овальному кабінеті. Лютий 2017 року
Президент США Дональд Трамп в Овальному кабінеті. Лютий 2017 року

Адміністрація президента США Дональда Трампа пропонує на 2018-й фінансовий рік бюджет у розмірі 4,1 трильйона доларів. Про це мовиться в проекті бюджету, оприлюдненому на сайті Білого дому 23 травня.

В адміністрації США планують іти «шляхом цілеспрямованого скорочення інших програм». Згідно з текстом бюджету, мова йде про державні соціальні програми – їхнє фінансування впродовж 10 років планують скоротити на 3,6 трильйона доларів. Зокрема, це торкнеться програми медичної допомоги малозабезпеченим Medicaid, а також медичної програми Obamacare та інших так званих програм «соціального захисту». Йдеться про продовольчі талони й кредити в коледжах, федеральні пенсійні виплати для співробітників, а також значне скорочення іноземної допомоги.

Бюджетом натомість пропонується суттєве збільшення військових витрат у розмірі 54 мільярдів доларів.

Бюджетні ініціативи Білого дому зачіпають військове співробітництво з Україною. Зокрема, проект бюджету США на 2018 фінансовий рік передбачає істотне скорочення програми фінансування продажу військової техніки іноземним державам (FMF), а також заміну механізму фінансування з грантів на кредити.

Програма FMF адмініструється Держдепартаментом і передбачає надання грантів союзникам США на купівлю американського військового устаткування.

У бюджеті США на поточний 2017 рік, за даними Security Assistance Monitor, закладене надання 42 мільйонів доларів у рамках цієї програми для України. Для найбільших реципієнтів цієї програми Ізраїлю та Єгипту фінансування передбачене на рівні 3,1 мільярда доларів та 1,3 мільярда – відповідно.

«З переходом FMF з грантів на кредити для більшості країн буде важче отримати американську зброю та військові навчання», – переконаний американський журналіст Кайл Етвуд.

Тим часом, ініціативу критично сприйняли в Конгресі, наводить «Голос Америки» цитату з публікації видання DefenseNews. У березні сенатор-республіканець Ліндсі Ґрем зауважив: «Інколи треба надавати субсидії союзникам, вони купують американське устаткування і платять ... покажіть мені, чому кредит краще для нашої національної безпеки. Останнє, чого я прагну, це щоб наші союзники звертались до росіян та китайців, тому що ми недалекоглядні і ганяємось за копійками», – цитує сенатора DefenseNews.

Критики програм зауважують, що переведення грантів на кредити зробить закупівлю американської зброї дорожчою альтернативою і посилить конкурентні позиції виробників дешевшої зброї – таких як Китай та Росія.

Також у бюджеті пропонується збільшити витрати, пов’язані із затриманням і депортацією нелегальних мігрантів – зокрема, 1,6 мільярда доларів планують виділити на початок будівництва прикордонної стіни з Мексикою. Крім того, 1,5 мільярда планують витратити на гарантування безпеки важливих для США комп’ютерних систем.

Подання бюджету – це лише крок у довгому процесі ухвалення. Кошторис має пройти через Конгрес. Не виключене внесення серйозних змін до документа, хоча республіканці контролюють обидві палати Конгресу.

Конгрес має ухвалити законопроект щодо витрат до 30 вересня, кінця фінансового року.

У матеріалі використана також інформація з публікації «Голосу Америки»

  • Зображення 16x9

    Людмила Ваннек

    Людмила Ваннек На радіо Свобода від 1993 року, в українській редакції – від 1995 року. Закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого, працювала на сцені українських та німецьких театрів та на телебаченні. Переможниця міжнародного конкурсу поп-музики в Сараєво. Редакторка і ведуча програм «Світ у новинах», «Міжнародний щоденник», «Виклик», «Свобода сьогодні». Авторка і ведуча програми «Свобода за тиждень», яка виходила кілька років на «Радіо НВ». Авторка програми «Подкаст Свобода за тиждень із Людмилою Ваннек», яка виходить щосуботи. Цікавлюся соціальними темами та мистецтвом. Багато перекладаю з білоруської, англійської, німецької, сербської та болгарської.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG