Газета «Україна молода» пише, що нещодавні проплачені мітинги у Рівному організовувалися за гроші екс-прем'єра Миколи Азарова. Видання нагадує, що в учасників мітингу за легалізацію видобутку бурштину були вилучені плакати та листівки із гаслами «Ровенская Республика» та «Бурштин – надбання Рівненської народної республіки». А тим часом реальні бурштинокопачі на Поліссі не гають час і освоюють нові «клондайки». З приходом весни і появою води нелегальний видобуток бурштину активізувався з новою силою – старателів було помічено навіть у таких відомих рекреаційних зонах, як знамените Біле озеро неподалік Вараша. Докладніше про це розповідається в статті «Привид «Бурштинової республіки».
Після місячного перепочинку народні депутати сьогодні повернуться в сесійний зал. Попереду у них два тижні роботи. Газета «Сегодня» з'ясувала, чим хоче найближчим часом займатися парламент і який прогноз дають експерти. Вони, зокрема, вважають, що найближчим часом депутати проголосують за пенсійну реформу. Позаяк вона підв`язана під співробітництво з МВФ. Будуть також часткові рішення щодо медичної реформи, але ця робота буде йти в рутинному режимі. А ось земельну реформу на цій сесії вже точно не ухвалять – щодо неї буде остаточне рішення восени.
Газета «Україна молода» розповідає, як влада «тихою сапою» затверджує тотальний контроль за партіями. Газета пише, що в Україні багато політичних сил. Майже всі – лідероцентричні, котрі працюють як спілки бізнесу та політичні системи, а трансформуються на виборах у парламентські при непрозорому фінансуванні. За нинішніх умов легалізації партійних осередків марне сподівання на появу насправді ідеологічно пан-української партії, яку очолював би подвижник національної ідеї. Більше того – інтелектуал із державотворення національної держави, лідер реалізації її інтересів і відновлення соборності. Докладніше «Україна молода» розповідає в статті «Граблі ритуального самознищення».
«Вибори потрібно проводити кожні два роки» – у публікації під таким заголовком експерт «Газета по-українськи» переконує, що в нинішню Верховну Раду потрапили лише одиниці учасників Революції гідності. Парламент неефективний через зменшення своєї ролі в державі. Експерти наголошують, що вибори залежать від конфліктів в оточенні президента Петра Порошенка і між політичними силами. Але більше свого терміну депутати не пропрацюють, зазначає експерт.