Доступність посилання

ТОП новини

Для прикриття російських операцій на Донбасі Путін застосовував брехню – The Washington Post


Президент Росії Володимир Путін, 20 травня 2016 року
Президент Росії Володимир Путін, 20 травня 2016 року

Заява кандидата в президенти США від Республіканської партії Дональда Трампа про те, що «Росія не піде в Україну» нагадала нам, що останніми місяцями світові ЗМІ дуже мало повідомляють про конфлікт у Донецькій та Луганській областях, на територію яких російські війська вторглися на початку 2014 року.

Про це у своїй редакційній статті пише впливова американська газета The Washington Post.

А це шкода, вважають автори, бо поки увага Заходу зосереджена цього літа на інших справах, «Росія та її представники постійно посилювали бої».

За даними ООН, у червні-липні загинули 20 цивільних осіб і 122 отримали поранення. Втім, українська армія повідомила, що в липні загинули щонайменше 13 військовослужбовців. Більшість загинула внаслідок обстрілів важкою зброєю, включно з артилерійськими снарядами та «градами», які заборонені згідно з двома мирними угодами, укладеними Росією та Україною. За винятком кількох коротких періодів, Росія ніколи не дотримувалася режиму припинення вогню повністю, про що повідомляють міжнародні спостерігачі.

Військові поставки продовжують текти крізь східний кордон України, незважаючи на зобов’язання Росії відвести всю таку зброю від лінії фронту і помістити її під моніторинг
The Washington Post

«Тим часом військові поставки продовжують текти крізь східний кордон України, деякі ділянки якого контролює лише Росія. Згідно із заявами українських чиновників, щонайменше 19 поїздів з військовим обладнанням перетнули кордон в липні. 2 серпня влада в Києві відзвітувала, що 30 танків, 11 бронемашин і шість «Градів» були поставлені протягом попереднього тижня. Все це, незважаючи на зобов’язання Росії відвести всю таку зброю назад від лінії фронту і помістити її під моніторинг», – пише The Washington Post.

Автори зазначають, що наразі невідомо, скільки саме росіян діють в Україні, і вказують на те, що раніше НАТО та інші спостерігачі називали цифри від кількох тисяч до 10 000 людей.

Вони також посилаються на блог аналітика Пола Ґобла з Jamestown Foundation, який писав, що агенти режиму Путіна в окупованому Донбасі «перебувають у військових частинах, політичних організаціях, газетах і радіостанціях, а також в інших установах», де вони «передають накази з Москви і контролюють весь уряд і військові операції».

Українська розвідка назвала імена десятків російських офіцерів, які діють в окупованому регіоні, йдеться в редакційній статті. «Один з них, якого впіймали 11 липня, командир Олексій Седіков, заявив в опублікованому на YouTube відео, що росіяни обіймають багато керівних посад, такі як командир батальйону і заступник начальника штабу».

У редакційній статті The Washington Post зазначається, що не повинно дивувати, що між військовими кампаніями Росії в Україні та Сирії є багато спільного.

«Путін застосував хитрощі, обман і брехню, щоб прикрити операції та їхні цілі. Під час переговорів та конференцій із західними дипломатами його представники постійно погоджувалися на мирні плани, у той час як російські наземні сили продовжували артилерійські обстріли та бомбардування».

Бараку Обамі, мабуть, незручно визнати ймовірність того, що Володимир Путін не зацікавлений і не має наміру серйозно співпрацювати зі США в Україні або в Сирії
The Washington Post

Реакція на все це адміністрації Обами стала болісно відомою. За посередництва державного секретаря США Джона Керрі опрацьовуються плани щодо припинення вогню; коли Росія їх порушує, Керрі висловлює обурення – відтак повертається до Москви, де укладає чергову угоду.

«Президент Обама продовжує наполягати, як минулого тижня, що закінчити конфлікт можна шляхом співпраці з Росією. Бараку Обамі, мабуть, незручно визнати ймовірність того, що Володимир Путін не зацікавлений і не має наміру серйозно співпрацювати зі США в Україні або в Сирії.

Шкода, що, як виявляється, не лише Дональд Трамп заперечує очевидне, підсумували автори редакційної статті видання The Washington Post.

XS
SM
MD
LG