Доступність посилання

ТОП новини

Проросійське лобі «грає м’язами» у Франції


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Голосування у нижній палаті парламенту Франції засвідчило, що в таборі русофілів публіка дуже розмаїта

Париж – Французький уряд засудив резолюцію Національної асамблеї (нижньої палати парламенту Франції) з рекомендацією скасувати санкції проти Росії. Напередодні відповідну резолюцію було ухвалено на засіданні, в якому брала участь лише сотня депутатів – п’ята частина від складу палати.

Тьєррі Маріані
Тьєррі Маріані

Ініціював розгляд цього документа вже давно відомий своїми русофільськими настроями депутат Тьєррі Маріані з партії «Республіканці». Йому, як і групі інших депутатів, заборонено в’їзд до України через минулорічний візит до Криму. Тоді він назвав анексію півострова Росією «відновленням історичної справедливості».

«Арифметика» ухвалення рішень

Кількість депутатів у Національних зборах – 577. У посольстві України у Франції кажуть, що на засіданні був присутній 101 депутат, з них 55 проголосували «за» і 44 «проти». Рішення було ухвалене, бо у французькому парламенті для цього достатньо простої більшості присутніх в залі.

Олег Шамшур
Олег Шамшур

«Ця резолюція має суто консультативний характер, але формування зовнішньої політики – це, відповідно до конституції, прерогатива президента Французької Республіки. Дуже добре, що після цього достатньо швидко з’явилася заява речника МЗС Франції, в якій було підтверджено позицію, де йдеться про те, що не може навіть бути мови про зняття санкцій без виконання мінських домовленостей у повному обсязі», – розповів Радіо Свобода посол України у Франції Олег Шамшур.

Маріані: «Україна відповідальна за невиконання мінських угод»

Сам Тьєррі Маріані вже неодноразово наголошував, що санкції проти Росії завдають значної шкоди інтересам Франції – і економічним, і політичним. Водночас він твердить, що Росію невиправдано карають за кризу в Україні, адже сам Київ за останні два роки не здійснив жодних реформ, а президент Порошенко згадується серед інших фігурантів «панамських паперів». При цьому про оточення Путіна в тому ж «панамському досьє», наприклад, пан Маріані не згадує і зі свого боку покладає на Україну відповідальність за невиконання мінських угод.

Тьєррі Маріані послідовно відстоює інтереси Москви. Розгляд цієї резолюції планувався доволі давно і не був несподіванкою для депутатів парламенту. Голосуванню передували дебати, де державний секретар з європейських справ Арлем Дезір наголошував, що «мета цих санкцій – мати важелі впливу, щоб примусити Росію сісти за стіл переговорів», але низька явка соціалістів дозволила проросійському лобі дістати більшість голосів.

Хто входить до табору русофілів?

Голосування засвідчило, що в таборі русофілів публіка дуже розмаїта – від консервативних правоцентристів партії «Республіканці» екс-президента Саркозі, який, можливо, балотуватиметься на президентське крісло наступного року, до крайньолівих з «Лівого фронту». Варто не забувати про правоцентристів із «Союзу демократів і незалежних» і крайньоправих з «Національного фронту» Марін Лє Пен, яка є однією з найпалкіших прихильниць президента Путіна у французькому політикумі.

Та кількість депутатів, яка підтримала резолюцію, є незначною, але їхні вплив і активність не можна недооцінювати
Олег Шамшур

«Та кількість депутатів, яка підтримала резолюцію, є незначною, але їхні вплив і активність не можна недооцінювати», – каже Олег Шамшур.

Для Тьєррі Маріані ця резолюція – лише крок до досягнення мети. Він планує її розгляд у Сенаті – верхній палаті парламенту, і вже заявив, що понад 30 французьких депутатів готові відвідати Крим знову. Свою поїздку до Севастополя вони планують на 31 липня – святкування Дня військово-морского флоту Росії. Саме в цей день, до речі, добігає кінця чинний термін дії європейських санкцій проти Росії і низка політиків у різних європейських країнах (зокрема, Австрії, Італії, Угощини) вже попередили, що автоматичного подовження санкцій проти Росії без серйозних дебатів не буде.

  • Зображення 16x9

    Євгенія Руденко

    Розповідаю про Францію – політичну, економічну, фестивальну і просто смачну. Народилася у Києві, закінчила Інститут журналістики КНУ імені Тараса Шевченка та стипендіальну програму в Ягеллонському університеті у Кракові. Багато мандрувала і, врешті, останні роки живу у Франції та працюю на Радіо Свобода.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG