Державний секретар США Джон Керрі, який зустрівся в суботу з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, повідомив, що повторив йому про необхідність негайно відновити припинення вогню в частині сходу України, вивести важкі озброєння і перекрити кордон із Україною.
«Я дав знати Лаврову, що деескалація є в інтересах усіх. Росію судитимуть за її справами, і вона заплатить більшу ціну, якщо напади триватимуть», – написав Керрі у твітері після зустрічі, що відбулася на берегах Мюнхенської конференції з питань безпеки.
Міністерство закордонних справ Росії навело власне повідомлення про цю зустріч, заявивши, що Лавров наголосив Керрі на «безперспективності» «розкручування конфронтації з метою санкційного тиску на Росію». За його словами, Москва «не поступиться своїми національними інтересами і принциповою позицією з визначальних питань», хоча й готова до «конструктивної взаємодії» зі США.
Також, мовиться в повідомленні МЗС Росії у фейсбуці, Лавров заявив Керрі, що плани постачання Києву військової техніки й озброєнь, які нині обговорюють у Вашингтоні, можуть спричинити непередбачувані наслідки і несуть загрозу зриву зусиль на політичне врегулювання конфлікту» в частині сходу України.
Росія не визнає, що сама постачає сепаратистам у частині Донбасу значні кількості важких озброєнь, а також живої сили для війни проти влади України. Через її агресію на сході України, а також окупацію і спробу анексії українського Криму США, ЄС і ще деякі країни наклали на Росію низку санкцій і попереджають, що в разі, якщо Москва здійснюватиме ескалацію конфлікту, санкції можуть іще посилити.
США нині розглядають можливість надати Україні зброю летальної дії для дієвого захисту від противника з сучасним озброєнням, яке разом із бійцями надає сепаратистам у частині сходу України Росія, в той час як у Європейському союзі більшість країн наразі проти надання Україні летальної зброї.
Негайне припинення застосування зброї, відведення важких озброєнь від лінії контакту станом на 19 вересня, виведення з України іноземних бойовиків і найманців, а також озброєнь, повернення Україні контролю за її державним кордоном та обмін заручниками й незаконно утримуваними особами, серед іншого, передбачають мінські домовленості, укладені у вересні минулого року. Україна й Захід звертають увагу, що саме Росія й підтримувані нею сепаратисти не виконують чи й прямо порушують більшість пунктів цих домовленостей.