Доступність посилання

ТОП новини

На ринку діамантів збентежені підробками


Антверпен – На ринку діамантів панує збентеження. Правоохоронні органи бельгійського Антверпена нині ведуть слідство щодо шахраювання «синтетичними діамантами». Ніхто насправді не може сказати, скільки таких коштовностей наразі перебуває в обігу. Відтак це підроблене каміння загрожує світовому діамантовому ринкові і може призвести до побоювань і нерішучості споживачів, які купують коштовності. Тим часом антверпенський Світовий діамантовий центр намагається заспокоїти: контроль лабораторних діамантів збоїв не має і залишається достатньо ефективним.

У жовтні одна з місцевих спеціалізованих лабораторій виявила 600 коштовних каменів, що були продані на ринку як природні діаманти, хоча насправді були синтетичними, повідомили бельгійські інформагенства. Їхня якість була настільки високою, що досвідчені ювеліри зі спеціальним обладнанням не могли їх відрізнити від справжніх діамантів. Походження підробок поки що не відоме, кажуть слідчі органи.

У антверпенському Світовому діамантовому центрі неохоче коментують ситуацію, що склалася на ринку. Однак зауважують, що цей різновид коштовного каміння під час продажу завжди повинен супроводжуватися сертифікатом автентичності. Коштовності, дешевші від ринкових цін, одразу повинні викликати підозру, зауважують фахівці.

Підроблені діаманти навіть «штучними» не назвеш – ювелір

Реджі ван Мергаґен, ювелір із Direggio, невеликого антверпенського підприємства, спеціалізованого на діамантах, в інтерв’ю Радіо Свобода підтверджує, що достеменно не відомо, скільки є на ринку діамантів, виготовлених у лабораторіях. Фахівець зауважує, що головне завдання наразі – виявити авторів підробок.

«Якщо мова йде про велике каміння, то споживачеві варто пересвідчитися у його істинності, – каже він. – Для цього на кожному континенті, у кожній країні є спеціалізовані лабораторії. Тут, в Антверпені, їх є аж три. Результатом тестів має бути сертифікат, який підтверджує природнє походження діаманту».

Нинішні технології дозволяють створювати штучні діаманти дуже високого ґатунку.

«Навіть «штучними» їх не назвеш, адже це той самий вуглець, який виставляють під високу температуру й тиск, ідентичні тим, які витримують у процесі свого народження природні діаманти. От тільки народжені вони не в землі, а в лабораторії, не протягом віків, а протягом декількох днів», – додає фахівець із Антверпена, міста, де зосереджена найбільша активність діамантового ринку.

Вимагають готувати краще освічених ювелірів

Тим часом шахрайство, розслідуванням якого займаються бельгійці, було виявлене випадково. Мова йде про невелике каміння, а діаманти величиною до 0,30 карата на лабораторні перевірки зазвичай не відправляють, а тільки оглядають їх за допомогою збільшувального скла чи мікроскопа.

Характерно, що антверпенський Міжнародний гемологічний інститут після виявленого шахраювання розіслав суворе попередження різноманітним лабораторіям цілого світу. До того ж, з огляду на проблему, авторитетна установа у світі коштовного каміння висунула вимогу: поглибити й продовжити професійну освіту майбутніх ювелірів, особливу увагу звертаючи саме на каміння, створене синтетичним способом.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG