Доступність посилання

ТОП новини

Чого Попов не зможе, того Кличко не захоче?


Акція проти руйнування Андріївського узвозу, Київ, 11 березня 2012 року
Акція проти руйнування Андріївського узвозу, Київ, 11 березня 2012 року
Київ – Знесення будівель на Андріївському узвозі може вплинути на шанси основних кандидатів на перемогу у виборах мера Києва. Політологи вважають, що використати ситуацію можуть і Олександр Попов, і Віталій Кличко. Вони зазначають, що для цього першому доведеться продемонструвати реальність своєї влади, що важко, а іншому визначитися із політичною метою.

Знесення будівель на Андріївському узвозі може зменшити шанси голови КМДА Олександра Попова на перемогу у боротьбі за крісло мера Києва, а може й збільшити, вважає політолог Володимир Фесенко.

«Тут ми побачили принципову різницю між піар спектаклем під назвою «Пейзажна алея», де було все штучно дуже добре відрепетировано, підготовлено і реалізовано і не штучною ситуацією, де є реальний конфлікт інтересів», – припустив у розмові з Радіо Свобода Фесенко.

Крім того, на думку Володимира Фесенка свою віддаленість від контексту політичних подій у Києві продемонструвала команда лідера партії «Удар» Віталія Кличка. Справжній претендент на посаду міського голови мав би втрутитися у ситуацію, зауважив він.

Попов переможе, якщо Кличко не визначаться, – політексперт

Нині політичній активності Віталія Кличка заважає підготовка його брата Володимира до бою, відзначив у коментарі для Радіо Свобода політичний консультант Денис Денисенко.

«Попов, як голова КМДА повинен реагувати на такі речі. Він був не в курсі, це говорить, що він реальне не контролю ситуацію в місті. А Кличку давно вже треба визначитися хто він. Світова зірка, спортсмен, чи він, справді, майбутній мер Києва», – вважає він.

Водночас, за словами Дениса Денисенка, ситуація що склалася на Андріївському узвозі автоматично сприяє перетіканню можливих голосів від Попова до Кличка.

«Удар» на роздорожіжі

У свою чергу політолог Вадим Карасьов у коментарі для Радіо Свобода також зазначив, що Віталію Кличку, щоб зосередити ресурси, слід визначатися із планами на майбутнє.

«Нині у політиків, окрім тільки Парті регіонів, грошей менше ніж тоді, коли було більше конкуренції у бізнесі і у політиці. Звідси і така млява реакція Кличка. Він поки що не знає чи йому поєднувати кампанію з виборів мера Києва з парламентськими перегонами. Оскільки він вже думає про 2015 рік, то він, очевидно, все ж таки хотів би загальнонаціональний статус», – сказав політолог.

Експерти сходяться на тому, що нині, крім Олександра Попова та Віталя Кличка, ніхто з політиків не може розраховувати на перемогу у виборах мера Києва, які вірогідно відбудуться влітку нинішнього року.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG