Доступність посилання

ТОП новини

SOS! В Європі все більше молоді вживає алкоголь, тютюн і легкі наркотики


Київ – У Європі все більше школярів вживають алкоголь і легкі наркотики. Так, понад шістдесят відсотків підлітків у країнах центрально-східної Європи, включно з Україною, мають досвід куріння і вживання алкоголю; майже третина підлітків стверджує, що наркотики стають дедалі доступнішими і популярнішими в їхньому середовищі. Сьогодні у Києві ці дані оприлюднив ЮНІСЕФ – Дитячий фонд ООН, який у рамках європейських програм підтримки молоді проводив відповідні дослідження.

Одна з картинок середньостатистичного європейського міста: вечір, на дискотеках і в молодіжних клубах підлітки танцюють, спілкуються; п’ють пиво або алкогольні коктейлі, курять сигарети, іноді з наркотичним вмістом. Інший варіант: темний провулок, двір або пі’дїзд багатоквартирного будинку, де 15-16-річні юнаки і дівчата просто п’ють алкоголь.

За словами голови офісу ЮНІСЕФ в Україні Джеремі Гартлі, такі « пейзажі» характерні для Будапешта, Вільнюса, Парижа, Києва.

За словами пані Гартлі, що робить це опитування важливим, так це змога побачити ситуацію на національному і загальноєвропейському рівнях. «Адже у нашій програмі, яка носить назву «Європейське опитування учнівської молоді щодо вживання алкоголю та наркотиків», взяли участь 35 країн Європи, включно з Україною. Головний висновок: усупереч численним програмам підтримки і соціальної адаптації молоді, рекламі здорового способу життя, кількість юнаків і дівчат, які зловживають алкоголем і наркотиками, продовжує зростати».

Учасники проекту від України – Інститут соціальних досліджень імені Яременка, урядові та громадські установи – мали змогу порівняти результати опитувань із аналогічним дослідженням в українських містах.

Соціолог Ольга Балакирєва національними відмінностями називає такі: «Зростає вживання пива, слабких алкогольних напоїв, 90 відсотків підлітків кажуть, що не мають проблем із доступом до алкоголю. Ми сьогодні практично маємо чверть підлітків 15-16-річного віку, які щоденно курять. І тут наша специфічна ситуація – це раннє залучення до куріння».

Європейські соціологи, педагоги, служби соціальної підтримки молоді у державах Євросоюзу та в Україні почали розробляти рекомендації для урядів ЄС з метою загальмувати негативні тенденції у молодіжному середовищі. Тобто, ознайомити підлітків з негативними наслідками зловживання алкоголю, тютюну і наркотиків; створити належні умови для повноцінного розвитку молодих людей.

Адже, як не дивно, не стільки криза, соціальна апатія і зневіра у старих ідеалах штовхає юнаків і дівчат до пива чи маріхуани, скільки непорозуміння з батьками, учителями, членами молодіжного колективу.

(Київ - Прага)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG