Budapest a Szabolcs utcai kórház tulajdonosaként folytatja a legelesettebb emberek egészségügyi ellátását – közölte a főpolgármester. A hajléktalanokat ellátó intézmény bérleti szerződését csaknem négy éve mondta fel az állami vagyonkezelő, azóta tartott az egyezkedés a további sorsáról.
Hétfő reggel a fővárosi hajléktalanellátást végző Budapesti Módszertani Szociális Központ és Intézményei (BMSZKI) állománygyűlésén jelentette be a hírt, hogy a Szabolcs utcai kórház a fővárosi önkormányzat tulajdonába került – írta Karácsony Gergely a Facebookon.
A Szabolcs utcában működő úgynevezett hajléktalankórház ötven ágyon krónikus belgyógyászatot, 23 ágyon ápolási osztályt működtet, folyamatos háziorvosi ügyeleti ellátást biztosít a hajléktalan embereknek, ezért döbbenetes, hogy az állam a Covid-járvány idején elhelyezés kijelölése nélkül akarta kilakoltatni – emlékeztetett. „Köszönöm a Budapest család dolgozóinak a hajléktalanellátásban végzett munkájukat. Budapest marad emberséges város, ahol a hajléktalanság és nem a hajléktalan emberek ellen küzdünk” – fogalmazott.
Karácsony Gergely a Covid-járvány harmadik hulláma idején, 2021 márciusában közölte, hogy a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő egyoldalúan felmondta a bérleti szerződést a fővárosi önkormányzattal a Szabolcs utcai kórház épületére. „Azért mondták fel, hogy a kórház helyére »központi költségvetési szervet« költöztessenek. (…) Ilyen kórházi ápolásra más ingatlanunk nem alkalmas, a kormány sem tudott csereingatlant felajánlani, mégis ragaszkodnak az irodaberuházásukhoz. Még úgy is, hogy tudniuk kell: a fővárosi hajléktalankórház működése nagymértékben járult hozzá, hogy a hajléktalan emberek körében a koronavírus-járvány első és második hullámában nem alakult ki gócpont” – írta akkor.