Az izraeli hadsereg újabb pusztító légitámadásokat mért Szíria több pontjára, folytatva a megmaradt katonai eszközök és létesítmények megsemmisítését.
Az AP amerikai hírügynökség damaszkuszi tudósítói keddre virradóra hangos robbanásokról számoltak be. Az online közzétett fényképeken szétlőtt rakétaindító állások, helikopterek és katonai repülőgépek láthatók. A Bassár el-Aszad vezette szíriai rezsimet nemrég megbuktató felkelők egyelőre nem kommentálták a történteket.
Az izraeli hadsereg korábban elfoglalta a Golán-fennsíkon a két ország közötti, négyszáz négyzetkilométeres ütközőzónát, amivel az esetleges támadásokat kívánja megakadályozni. Izrael a lázadók előző hétvégi hatalomátvétele óta több fegyvergyárat és -raktárat, repülőteret, légvédelmi eszközt, radarállomást, hadihajót és katonai kutatóközpontot bombázott le Szíriában, és megerősítette, hogy vegyi fegyvereket is, hogy ne kerülhessenek rossz kézbe.
Az izraeli média arról írt, hogy a légierő módszeresen dolgozik a szíriai katonai eszközök felszámolásán. „Tucatnyi és tucatnyi célpontot, köztük különböző fegyverraktárakat támadnak hullámokban, hogy megakadályozzák, hogy az eszközök ellenséges kézbe kerüljenek és veszélyt jelentsenek Izraelre” – jelentette a Jediót Ahronót című újság. A cikk szerint a légierő „jelenleg teljes cselekvési szabadságot élvez”.
Izrael az 1967-es, hatnapos háború során foglalta el a Golán-fennsíkot, majd egyoldalún annektálta a területet biztonsági megfontolásokból.
A brit székhelyű Emberi Jogok Szíriai Megfigyelőközpontja értesülései szerint Izrael az utóbbi napokban már több mint háromszáz légicsapást hajtott végre a szomszédos országban. Egyes sajtójelentések szerint izraeli szárazföldi egységek mélyebben is behatoltak Szíriába, ezt azonban a hadsereg egyik szóvivője, Nadav Sosani alezredes cáfolta. „A sajtóban keringő hírek, amelyek szerint izraeli harckocsik nyomulnak előre Damaszkusz irányába, hamisak” – szögezte le. Közölte, hogy az izraeli katonák nem hagyták el az ütközőzónát, állomásozásuk célja az ország védelme.
Egyiptom, Jordánia és Szaúd-Arábia is elítélte Izrael betörését a zónába, azzal vádolva, hogy kihasználja a szíriai zűrzavart és megsérti a nemzetközi jogot. Az Aszad-rezsimet megbuktató ellenzék egyik fő támogatójának számító Törökország ugyancsak élesen bírálta Izraelt, hangsúlyozva, hogy „megszálló mentalitást tanúsít” egy olyan időszakban, amikor felmerült Szíriában a béke és a stabilitás lehetősége.