«Україна може розраховувати на системну довготривалу підтримку», – заявив державний секретар США Ентоні Блінкен у промові перед студентами Національного технічного університету України «КПІ».
Юридичному комітету грузинського парламенту знадобилося лише 67 секунд, щоб просунути суперечливий законопроєкт про «іноземних агентів» 13 травня. У парламенті Грузії готуються до голосування за проєкт закону в третьому читанні 14 травня
Від 6 до 9 червня 2024 року в країнах ЄС відбудуться вибори до Європарламенту. Зміна політичного ландшафту в установі може вплинути на рівень європейської підтримки України, адже це впливатиме не лише на внутрішню, а й на зовнішню політику Брюсселя.
13 травня в столиці Грузії Тбілісі відбулися сутички, поліція заарештувала 20 протестувальників. Десятки тисяч людей протягом кількох тижнів протестують проти законопроєкту про «іноземних агентів»
Російська армія розпочала штурмові дії на Харківщині. Уся прикордонна смуга потрапила під удар, як і прикордонне містечко Вовчанськ.
Жителі Вовчанська та прилеглих сіл самостійно чи за допомогою волонтерів та поліції намагаються покинути територію де точаться запеклі бої та тривають безперервні обстріли
У Празі пройшов концерт гурту ONUKА в рамках благодійного європейського туру альбому ROOМ. Частину прибутку з виступів гурт обіцяє направити на закупівлю медичного обладнання для військових медиків
У ніч проти 10-го травня російська армія завдала удару по Харкову ракетою типу С-400 з території Бєлгородської області РФ. Загорілися будинки та господарчі споруди у Київському районі міста. Постраждали 11-річна дитина та 72-річна жінка.
Пенсіонерка Галина Гудиліна ще до березня 2024 року проживала у Рижівці – селі на Сумщині, що на самому кордоні з Росією.
Кілька артилерійських атак, прямі танкові постріли і влучання російських ракет пережила гімназія у Великій Костромці на Дніпропетровщині. Саме біля цього населеного пункту українські військові навесні 2022 зупинили російський наступ
Як Радіо Свобода вплинуло на формування Мирослава Мариновича, політв'язня СРСР, дисидента, філософа, учасника Ініціативної групи «Першого грудня»?
Бійці 43-ї артилерійської бригади, які воюють у Донецькій області, розповідають про свою службу на самохідній установці Panzerhaubitze 2000.
Після понад двох років повномасштабної війни українські воєнні біженці, які знайшли притулок у Польщі, продовжують мігрувати. Багато з них повертається в Україну, а дехто шукає кращої долі в інших країнах.
У Брюсселі 6 травня зібрались представники 140 оборонних компаній із 45 країн на оборонному форумі Україна-ЄС. Україна наразі шукає 10 млрд євро на оборонне виробництво – саме стільки цього року не вистачає, щоб на повну завантажити потужності внутрішнього виробництва.
98-річна Лідія Ломіковська пройшла 10 км, щоб вийти з окупованої частини Очеретиного на Донеччині.
У Києві на майдані Незалежності відбулося прощання із воїном 57 ОМПБр та волонтером Едуардом Хатмулліним, який загинув наприкінці квітня на Харківщині
Ядерні навчання у Росії не нестимуть прямої загрози, оскільки як таких навчань із випробуванням тактичної ядерної зброї просто не проводять.
Цього року в Україні православні та греко-католики відзначили Великдень 5 травня. Українські військові вже третій рік зустріли це свято на фронті
Вдень, 5 травня, російські війська завдали кількох авіаударів по Харкову. Щонайменше 15 людей отримали поранення, йдеться у повідомленні обласної прокуратури.
В Україні цього року православні віряни та греко-католики відзначають Великдень 5 травня
У ніч на 4 травня сили РФ атакували Харків ударними дронами. За даними місцевої влади, постраждали четверо людей, серед яких є дитина 2010 року народження. Внаслідок влучання уламків горіли двоповерхова офісна та складська будівлі, також будівля шиномонтажу
У Європі зростають рейтинги правих політсил. Опитування свідчать: їхнє представництво у наступному скликанні Європарламенту може наблизитися до рекордного. Як правило, це євроскептики, налаштовані відновлювати взаємини з Росією. Що ж можуть змінити для Брюсселя, Києва та Москви європейські вибори?
Втретє за тиждень під ракетними атаками – Одеса. Напередодні ввечері військові РФ вдарили по місту балістикою.
З квітня 2024 року в Грузії відновились акції протесту проти законопроєкту «Про прозорість іноземного впливу». 17 квітня парламент Грузії схвалив законопроєкт у першому читанні. Тисячі людей знову вийшли на мітинги. Протестувальники блокували рух на головній магістралі Тбілісі.
Безкоштовна ночівля і відпочинок. У Польщі на автовокзалі Варшава-Західна понад два роки діє Центр матері і дитини. Тут українські біженці можуть перевести подих в очікуванні наступного рейсу, їдучи далі на захід або повертаючись в Україну. З проєктом «Ти як?» вони поділилися своїми історіями.
Було село – тепер руїни
30 квітня тисячі прихильників грузинської опозиції знову вийшли на чергову акцію протесту проти ухвалення так званого «закону про іноземних агентів», що може, на думку критиків, придушити громадянське суспільство Грузії.
Минулого тижня над міністром оборони РФ Сергієм Шойгу згустилися хмари. Арештували його заступника Тимура Іванова. Офіційно Іванова звинувачують в отриманні хабаря в особливо великих розмірах. До речі – саме Іванов курував так звану відбудову окупованого Маріуполя. Нагадаємо історію Тимура Іванова.
Виїжджаючи із Маріуполя після 40 днів в окупації, Катерина Челишева була впевнена, що її чоловіка – музиканта оркестру Нацгвардії України – евакуювали. Проте, вибравшись із міста, жінка дізналася: він на «Азовсталі». Вже два роки Павло Челишев перебуває у полоні.
Тривають роботи з розширення румунської авіабази імені Михаїла Когельнічану. У планах – перетворити її на одну з найбільших баз НАТО в Європі.
БІЛЬШЕ