Доступність посилання

ТОП новини

Україна має залишатися впевненою у повній підтримці американського народу – конгресвумен Каптур


Марсі Каптур, конгресвумен-демократка, співголова Українського кокусу в Конгресі США, 2012 рік
Марсі Каптур, конгресвумен-демократка, співголова Українського кокусу в Конгресі США, 2012 рік

Попри зміни у складі Конгресу США, американська підтримка України залишається стабільно високою. Про це в інтерв’ю «Голосу Америки» розповіла конгресвумен від Демократичної партії Марсі Каптур. Вона наголосила, що більшість в обох партіях Конгресу підтримує Україну, зокрема, й у питанні виділення фінансування для Києва.

Марсі Каптур не виключила постачання Україні додаткових систем Patriot, однак зазначила, що процес не буде швидким, і пов'язаний із рівнем підготовки українських військових, які управлятимуть цими системами. При цьому конгресвумен наголосила, що США мають дуже велику довіру до Збройних сил та українського народу загалом, тож знайдуть спосіб, як тренувати військових та як допомогти Україні перемогти у війні.

Марсі Каптур є співголовою українського кокусу в Конгресі та однією з найактивніших законодавців, які виступають на підтримку України. Вона представляє 9-й округ штату Огайо в Палаті представників США з 1983 року.

– У Палаті представників Конгресу – тепер республіканська більшість. Там досі існує двопартійне розуміння необхідності підтримувати Україну. Однак як саме можна досягти цього, з огляду на факт, що підтримка вже не така одностайна?

Ми дуже успішні як нація у підтримці прагнення України бути вільною державою

Звичайно, керує більшість. I ми дуже успішні як нація у підтримці прагнення України бути вільною державою, у якій люди можуть повністю розкривати свій потенціал. І я вважаю, результати свідчать, що жодна країна не надала Україні стільки фінансової, а також моральної та гуманітарної допомоги, як Сполучені Штати Америки.

Європейські країни, такі, як Польща та сусідні держави, безперешкодно прийняли мільйони біженців з України. Це нелегко для Європи. Це найсерйозніший конфлікт, війна на європейському континенті з часів Другої світової війни. І це дуже серйозний, визначальний момент у світовій історії, тому Сполучені Штати з нашими партнерами по НАТО, в Європі, намагаємося підтримувати насамперед Україну, а також деякі інші країни, які потребували додаткової зброї, допомоги з українськими біженцями та іншим. Тож я сподіваюся, українці розуміють, що в них є сильна опора у Європі, у Сполучених Штатах та Канаді, яка намагається їх підтримувати.

У моєму регіоні є група людей, які дуже наполегливо працюють, щоб надавати допомогу та належне обладнання українській залізниці, допомагати сміливим провідникам, які змогли забезпечити життєдіяльність країни. Тому американський народ єдиний у своїй підтримці України. Звісно, є кілька людей у Конгресі, які справді не розуміють, але так і буває в житті загалом. Проте переважною більшістю в обох наших партіях ми підтримуємо Україну.

Марсі Каптур, квітень 2020-го
Марсі Каптур, квітень 2020-го

– Українська влада дуже чітко показала, наскільки вдячна за новий пакет допомоги на суму в 45 мільярдів доларів. Однак війна є дорогою справою. Якщо ці гроші закінчаться, що потрібно, аби в Конгресі, зокрема в Палаті представників, ухвалили рішення про нову фінансову допомогу Україні?

У пакет, ухвалений у грудні 2022 року, ми заклали додаткові кошти для України, щоб зробити плавний перехід у 2023 рік

– Передусім у пакет, ухвалений у грудні 2022 року, ми заклали додаткові кошти для України, щоб зробити плавний перехід у 2023 рік. Я також працюю у комітеті з питань оборони, тому, коли ми це робили, ми враховували, що, ймовірно, новому Конгресу потрібен буде певний час для формування. І, як бачимо, вони мали певні труднощі.

Тож ці кошти призначені для того, щоб адміністрація Байдена розподілила їх у співпраці з українською владою. Тому я не хвилююся щодо найближчого майбутнього. Оскільки в наступні місяці ми маємо переконатися у співпраці з нашими європейськими партнерами, що ці кошти розподіляються за потребою, для всього, що необхідно Україні. Ці обговорення відбуваються з боку виконавчої влади, а не законодавчої. Але вони повідомляють нам, якщо виникають проблеми. Також Верховна Рада чудово інформує нас про те, де, на їхню думку, потрібні певні системи, і ми передаємо цю інформацію нашій виконавчій владі.

Нещодавно було оголошено про навчання українських військових на системах Patriot в Оклахомі. Цьому є певний опір, зокрема, з боку місцевого сенатора-республіканця Натана Дама, який подав резолюцію, що українські військові не мають проходити навчання в Оклахомі, згадавши про інцидент із падінням уламків ракети на території Польщі. Він заявив, що ці тренування не повинні відбутися, інакше мешканці Оклахоми житимуть у небезпеці. Як ви сприймаєте такі заяви?

Я не знайома з цією особою, і це питання має вирішувати адміністрація Байдена та Міністерство оборони. Я переконана, що вони знайдуть спосіб, як підготувати українських військових, що будуть залучені до роботи з такими типами систем, чи це буде на цих базах або інших, в нашій країні чи деінде у світі.

(17 січня Міністерство оборони США підтвердило, що «понад 90-100 українців» прибули у Форт Сілл і почали навчання на ракетній системі Patriot, повідомив телеканал CNN.

Підготовка українських військових із використанням зенітних ракетних комплексів Patriot у США триватиме 10 тижнів, повідомив міністр оборони Олексій Резніков 17 січня, слова якого цитує видання АрміяInform.

У грудні минулого року США оголосили про надання Україні нового пакету військової допомоги на 1,85 мільярда доларів. Вашингтон вперше надає Україні батарею системи протиповітряної оборони Patriot та боєприпасів до неї.

Як заявив 17 січня президент України Володимир Зеленський, окрім США, про надання Україні по системі Patriot заявили також Німеччина на Нідерланди – ред.).

Марсі Каптур у 204 році
Марсі Каптур у 204 році

– Як ви оцінюєте можливість надання Україні більше систем Patriot у майбутньому?

Існує велика довіра до українських військових і українського народу, і я знаю, що світ знайде спосіб, як допомогти Україні перемогти

– Я вважаю, що одним із найважливіших аспектів такої складної системи, як ця, є належне навчання людей, які нею керують. І тому це має відбуватися поступово. Ви не можете сподіватися на диво за одну ніч. Але думаю, що військові в Україні та військові у США розуміють, що для цього потрібно. Я надзвичайно вражена українською армією. Не знаю, чи хтось у світі очікував, що після 11 місяців Збройні сили України не лише вистоять, а будуть перемагати, повертати свої землі та боротися за територію, яка вважалася підконтрольною Росії після захоплення з 2014 року. Тож існує велика довіра до українських військових і українського народу, і я знаю, що світ знайде спосіб, як допомогти Україні перемогти.

– Однак у США чутно не лише голоси підтримки, але також голоси ізоляціоністів, зокрема, про те, що Америка має піклуватися про власний народ та власні інтереси. При цьому колишній виконувач обов’язків директора ЦРУ Майкл Морелл заявив, що якщо Захід припинить підтримувати Україну, Росія матиме шанси виграти цю війну та перетворити Україну на васальну державу. То що може стримати Росію?

Якщо ви поглянете на голосування в ООН, Росія зараз є державою-вигнанцем. Україну підтримують не лише Сполучені Штати, але й величезна кількість країн світу. Завжди будуть недоброзичливі до вас люди. І вони є й у нашій країні. Деякі люди насправді не розуміють, вони живуть дуже обмеженим життям. Вони навіть не знають, для чого потрібне НАТО. Їм незрозумілий наш єдиний союз, історія Сполучених Штатів Америки, яка є дуже молодою державою.

Але значно більше тих людей, хто розуміє. Наприклад, одна з великих організацій у нашій країні – Rotary – збирає гуманітарні вантажі від людей, які не є українськими американцями чи вихідцями з Європи. Вони успішно працюють для підтримки України. У нас є тисячі і тисячі людей, які це роблять, лікарі, які допомагають дбати про поранених і про переселенців. У американців є як державна влада, так і влада приватна, особиста влада, яку мають самі люди, щоб зробити щось важливе, аби допомогти Україні, і вони знаходять способи це робити.

Тому я впевнена, що альянс свободи буде триматися. Канадці – наші найближчі сусіди в тій частині Америки, де я живу. В Канаді друга за чисельністю українська громада у світі. Вони повністю віддані Україні.

Пишаюся американцями, які збирають медичні засоби, турнікети та інше, які допомагають військовим

І однією з моїх найбільших перемог цього року в моїй частині країни була робота з американцями, які збирали гуманітарну допомогу для українських лікарень, і ми змогли дуже швидко доправити ці вантажі до медичних закладів. І я дуже пишаюся американцями, які збирають медичні засоби, турнікети та інше, які допомагають військовим. Багато всього відбувається, про що не повідомляють. Люди демонструють підтримку на вулицях, у громадах нашої країни та по всьому світу. Тому я думаю, що добра воля перемагає зло і що ми переможемо, але для цього потрібна наша наполегливість.

І ми цінуємо приїзд та виступ президента України Зеленського перед Конгресом і його послання до Конгресу у такі важкі часи в українській історії. Це було посланням сили та наполегливості, та мало величезний вплив на американців.

– Чи є шанс, що Конгрес зможе знайти золоту середину в питанні підтримки України та зупинити Росію?

– Ми вже її знайшли! Якщо ви поглянете на голоси за Україну, вони переважають.

Я працюю в комітеті Палати представників з питань оборони, де і республіканці, і демократи підтримують фінансування України. І тому, коли ми ухвалили законопроєкт у грудні для фінансування власної країни, в ньому були закладені значні кошти для України на кількох рахунках, не лише Міністерства оборони, а й інших департаментів, які намагаються допомогти Україні завдяки щедрості американського народу.

Є кілька незгодних голосів. Але ми працюємо за правилом більшості, і більшість в обох партіях підтримує Україну.

Інколи в житті трапляються люди, які з усім не згодні. Але я думаю, що Україна має залишатися впевненою у повній підтримці американського народу.

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія, зокрема, окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацію», згодом – «захист Донбасу». А у вересні та на початку жовтня Росія здійснила спробу анексувати частково окуповані Запорізьку, Херсонську, Донецьку та Луганську області. Україна і Захід заявили, що ці дії незаконні. Генасамблея ООН 12 жовтня схвалила резолюцію, яка засуджує спробу анексії РФ окупованих територій України.

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури по всій території України.

На кінець жовтня Україна оцінювала втрати Росії у війні у понад 70 тисяч загиблих військових. У вересні Росія заявила, що її втрати менші від 6 тисяч загиблих. У червні президент Зеленський оцінив співвідношення втрат України і Росії як один до п'яти.

Не подолавши опір ЗСУ, вцілілі російські підрозділи на початку квітня вийшли з території Київської, Чернігівської і Сумської областей. А у вересні армія України внаслідок блискавичного контрнаступу звільнила майже усю окуповану до того частину Харківщини.

11 листопада українські Сили оборони витіснили російські сили з Херсона.

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей.

Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств та розслідуванні. РФ відкидає звинувачення у скоєнні воєнних злочинів.

Пізніше факти катувань та убивств українських громадян почали відкриватися чи не у всіх населених пунктах, які були звільнені з-під російської окупації. Зокрема, на Чернігівщині, Харківщині, Херсонщині.

З вересня 2022 року запеклі бої російсько-української війни ідуть на сході і на півдні України.

6 червня 2023 року була повністю зруйнована гребля Каховського водосховища (перебувала під контролем російської армії із початку березня 2022 року, а у жовтні була замінована окупантами), що призвело до затоплення великої території, людських жертв, знищення сільгоспугідь, забруднення Дніпра і Чорного моря. Україна назвала це екоцидом.

ООН від початку повномасштабного вторгнення РФ підтвердила загибель в Україні 9 701 цивільного, йдеться у звіті за 25 вересня 2023 року. Реальна кількість жертв, вказують аналітики, є набагато більшою.

Усього із 24 лютого 2022 року ООН зафіксувала в Україні 10 582 випадків загибелі цивільних людей, а також щонайменше 19 875 випадків поранення цивільних. Про це заявив верховний комісар ООН із прав людини Фолькер Тюрк 22 лютого 2024 року.

«Ймовірно, що реальна кількість втрат серед цивільних осіб є набагато вищою», – кажуть в місії.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG