Олігарх та депутати: Коломойський у Раді
Ігор Коломойський – український олігарх при владі. Губернатор Дніпропетровщини – власник потужного медіахолдингу, співвласник одного з найбільших українських банків «Приват», авіакомпанії «Міжнародні українські авіалінії», нафтопереробних заводів та мережі автозаправок. Людина, що має величезний вплив на політику та економіку країни. Багато хто вважає, що саме завдяки репутації та діям Коломойського Україна втримала Дніпропетровщину від захоплення влади бойовиками-сепаратистами. Та чи настільки він однозначно позитивний персонаж, коли мова йде про заробляння грошей його бізнес-імперії за рахунок держави? Де для Коломойського закінчується патріотизм і починається виключно бізнес-інтерес? Одним з тих, хто системно доводить, що олігарх Коломойський часом діє в інтересах свого бізнесу на збиток державі, є народний депутат, колишній журналіст Сергій Лещенко. Ці двоє днями зустрілись у парламенті на засіданні комісії з питань приватизації, яке ніде не було анонсоване. Журналісти нашої програми були єдиною знімальною групою, що потрапила на засідання. Ексклюзивний відеорепортаж Сергія Андрушка. (https://youtu.be/S4G3fIBJUe0)
Обличчя влади: Олександра Павленко. Реакція
У попередньому випуску у рубриці «Обличчя влади» ми розповіли про першого заступника міністра охорони здоров'я Олександру Павленко. З'ясували, що вона займається сумісництвом, хоча від грудня минулого року працює в міністерстві, не припинила дію свідоцтва на право займатися адвокатською діяльністю. А це порушення одразу трьох законів: “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”, “Про засади запобігання і протидії корупції” і “Про центральні органи виконавчої влади”. Олександра Павленко відмовлялася від коментарів для нашої програми, пояснюючи це вкрай напруженою роботою. Однак після виходу сюжету в ефір час знайшовся і для журналістів, і для написання заяви на припинення адвокатської діяльності. (https://youtu.be/_szJucVifkk)
Судді й марнотратство
Уже майже рік в Україні не може бути ні призначений, ні звільнений жоден суддя через блокування роботи Вищої ради юстиції з боку колишніх регіоналів. За цей час назбиралося близько 100 суддів, яким виповнилося 65 років і які за законом не можуть більше судити й повинні йти на пенсію. Однак такі судді досі обіймають свої посади та утримуються за рахунок державного бюджету. Олександр Чорновалов порахував, що тільки в минулому році на зарплату непрацюючим суддям-пенсіонерам було виділено понад 30 мільйонів гривень. Чи виправдані такі витрати, коли Україна у глибокій кризі і як ніколи потребує раціонального використання коштів держбюджету?