Доступність посилання

ТОП новини

У США відсутні стратегія та мета остаточної перемоги України – Годжес


Бен Годжес, американський генерал у відставці, колишній командувач Сухопутних військ США
Бен Годжес, американський генерал у відставці, колишній командувач Сухопутних військ США

Резолюцію щодо продовження підтримки України 17 липня новий склад Європейського парламенту під час першого свого пленарного засідання у Страсбурзі ухвалив більшістю голосів. Резолюція зокрема відображує послідовну підтримку, яку ЄС та його країни-члени надають Україні у боротьбі проти російської агресії, що включає виділення близько 95 мільярдів євро на фінансову, гуманітарну та військову допомогу.

Водночас така підтримка України з боку Америки опинилась під загрозою в разі віцепрезидентства Джей Ді Венса, потенційно другої особи США, який неодноразово виступав проти допомоги Україні. Це питання одразу після оголошення Трампа стало одним із ключових.

То які реальні настрої у Вашингтоні і чому США досі не бачать, що поразка Росії є у стратегічних інтересах Америки, думки оглядачів і експертів зібрав Голос Америки.

Сполучені Штати не допомагають Україні перемогти й не ставлять перемогу України у війні проти агресії Росії як ціль, – про це в інтерв'ю виданню Kyiv Post заявив американський генерал у відставці, колишній командувач Сухопутних військ США Бен Годжес.

Він привітав заяви, зроблені на саміті НАТО у Вашингтоні стосовно незворотності шляху України до НАТО, передачі Україні засобів протиповітряної оборони, а також відкриття центру у Вісбадені, але водночас наголосив, що цього було недостатньо.

Звичайно, всім би сподобалось, якби Росія просто здалась та забралась додому
Бен Годжес

Відповідаючи на питання, чи вважає Годжес, що Білий дім не ухвалив рішення стосовно бажання досягти перемоги для України, американський генерал у відставці відповів, що на перепоні цьому є надмірний страх використання Росією ядерної зброї.

«Чітко зрозуміло, що Білий дім не просто не ухвалив цього рішення, це навіть не стоїть як ціль Білого дому, вони просто не хочуть цього. Звичайно, всім би сподобалось, якби Росія просто здалась та забралась додому, без хаосу у самій Росії, але вони не готові зробити необхідного, щоб досягти цієї цілі. Думаю, що є якийсь надмірний страх, що Росія десь застосує ядерну зброю», – говорить Бен Годжес.

Держсекретар США Ентоні Блінкен (праворуч) і радник США з нацбезпеки Джейк Салліван на закритті 75-го саміту НАТО. Вашингтон, 11 липня 2024 року
Держсекретар США Ентоні Блінкен (праворуч) і радник США з нацбезпеки Джейк Салліван на закритті 75-го саміту НАТО. Вашингтон, 11 липня 2024 року

Годжес також розкритикував заяви радника з нацбезпеки США Джейка Саллівана під час саміту НАТО у Вашингтоні про те, що потрібно допомогти Україні мати найсильніші позиції на полі бою:

«Що до біса це означає? Найсильніша позиція, наскільки можливо, щоб робити що?».

Їм (Україні) просто потрібні засоби та зобов'язання від нас
Бен Годжес

Генерал у відставці наголошує, що поразка Росії - в стратегічних інтересах Сполучених Штатів, а Україна готова сама «виконати всю роботу».

«Їм (Україні - ред.) просто потрібні засоби та зобов'язання від нас», – каже Годжес.

Бен Годжес наводить історичні докази проти вірогідності ядерної війни та ядерних ризиків, які, на його думку, можуть впливати на готовність знімати з України всі обмеження на використання західної зброї.

Малюнок українського художника Юрія Журавля
Малюнок українського художника Юрія Журавля

«Чому ми настільки переконані, що коли Росія почне програвати, вони будуть використовувати ядерну зброю. Вони не використовували її два роки тому, коли українці мали колосальний успіх у звільненні Харківщини, Херсона, коли відкинули росіян, і це було єдиним, що зупинило українців від просування вперед», – наголошує генерал у відставці.

«Ви не можете розробити хорошу політику, якщо у вас немає мети»

Хто б не розробив цю політику, вона демонструє відсутність стратегічної мети
Бен Годжес

На думку Бена Годжеса, немає юридичних, моральних чи оперативних причин, чому Україна обмежена у використанні західної зброї для ударів вглиб Росії. Годжес знову підкреслює надмірний страх адміністрації США перед російською ескалацією.

«Хто б не розробив цю політику, вона не тільки не має сенсу з військового погляду, вона також демонструє відсутність стратегії, стратегічної мети, яку ми намагаємось досягти. Ви не можете розробити хорошу політику, якщо у вас немає мети», – говорить Годжес.

Нагадаємо, як раніше писав Голос Америки, члени НАТО не мають одностайності в питанні, як Україна може використовувати західну зброю, особливо якщо йдеться про ракети великої дальності. Деякі країни чітко заявляють, що Київ має право використовувати західну зброю для ударів по цілях у глибині Росії, тоді як інші країни, серед яких Сполучені Штати, обмежують можливості для вибору цілей для ЗСУ, дозволивши Україні використовувати американську зброю лише всередині української території та в Росії поблизу кордону.

Запуск армійської тактичної ракетної системи ATACMS
Запуск армійської тактичної ракетної системи ATACMS

На думку інших оглядачів і експертів, Україна вийшла переможницею із саміту НАТО. Хоч Україна і не входить до НАТО, саме Київ вийшов «великим переможцем» із саміту Альянсу у Вашингтоні, відзначають експерти. Чи не всі події зібрання лідерів 32 країн оборонного блоку були зосереджені довкола України, а президент Володимир Зеленський щодня мав виступи в американській столиці.

Партнери збільшили обсяг зобов'язань, порівняно з тим, що вони давали Києву до цього
Остін Голмс

Емі Остін Голмс, професорка університету Джорджа Вашингтона, в інтерв'ю Голосу Америки розповіла, що також вважає саміт успішним для України, «оскільки партнери збільшили обсяг зобов'язань, порівняно з тим, що вони давали Києву до цього».

Іншим позитивним результатом для Києва Джон Гербст, старший директор Євразійського центру Атлантичної ради та колишній посол США в Україні, називає двосторонні угоди, які Зеленський підписав з лідерами низки країн НАТО, що «обіцяють довгострокову безпекову допомогу».

Форум

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG