Міністр закордонних справ Росії Лавров заявив 24 лютого, що РФ готова припинити бойові дії в Україні лише тоді, коли ці переговори дадуть твердий, стійкий результат, який влаштує Російську Федерацію. Він додав, що при цьому мають враховуватись «реалії на землі».
Подібну заяву зробив сьогодні і заступник Лаврова Сергій Рябков: за його словами, «припинення вогню без довгострокового врегулювання – це шлях до швидкого відновлення бойових дій та відновлення конфлікту з іще серйознішими наслідками, у тому числі й для російсько-американських відносин».
«Стамбульська протокольна угода» може стати орієнтиром для мирної угоди між Росією та Україною, заявив напередодні посланець президента США з питань Близького Сходу Стів Віткофф в ефірі CNN. Також він анонсував «поступки з обох сторін».
Водночас американський Інститут вивчення війни (ISW), коментуючи цю заяву Віткоффа, зазначив, що потенційна мирна угода, заснована на «Стамбульських протоколах», буде «документом про капітуляцію» України, тому Україна навряд чи погодиться на підписання такого документа.
«Президент Росії Володимир Путін й інші високопосадовці Росії неодноразово визначали мирні переговори 2022 року в Стамбулі як ідеальні рамки для майбутніх мирних переговорів щодо припинення війни Путіна в Україні, оскільки такі рамки змусять Захід поступитися всім давнім вимогам Росії», – йдеться у звіті 23 лютого.
Ще 1 лютого спеціальний представник США з питань України генерал Кіт Келлог заявляв у коментарі Reuters, що в Україні мають відбутися вибори, особливо якщо буде укладено угоду про перемир'я з Росією.
Те, що Київ має провести вибори попри військовий стан, заявив і віцепрезидент США Джей Ді Венс 19 лютого, виступаючи на Мюнхенській безпековій конференції.
Президент України Володимир Зеленський заявив на пресконференції 23 лютого, що вибори під час повномасштабної війни неможливі – ні юридично, ні фактично.
Про це та інше йтиметься в ефірі Радіо Донбас Реалії. Дивіться наживо – о 16:30 на @Радіо Свобода: