Виконавчий комітет Організації із заборони хімічної зброї на закритому засіданні 4 квітня не підтримав створення нової слідчої групи за участю Росії щодо отруєння у Великій Британії колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля і його дочки Юлії.
На новому спільному розслідуванні наполягала Москва, на вимогу якої скликали засідання виконавчого комітету ОЗХЗ у Гаазі.
Як повідомляє агенція Reuters, Китай, Азербайджан, Судан, Алжир й Іран підтримали прагнення Росії, при цьому 17 членів організації утрималися.
Російське державне агентство ТАСС також повідомило, що Росія програла голосування.
У виконавчу раду ОЗХЗ входять представники 41 країни.
Напередодні президент Росії Володимир Путін висловлював сподівання, що на засіданні в Гаазі «буде поставлена остаточна крапка в тому, що сталося».
Велика Британія стверджує, що після інциденту в Солсбері діяла відповідно до Конвенції про заборону хімічної зброї. Зразки отруйної речовини були надані для дослідження незалежних експертів, а вимога Росії про участь російських експертів, вважає Лондон, якраз і є порушенням положень конвенції про незалежне розслідування.
Представник ЄС під час засідання ОЗХЗ також заявив, що Росія повинна відповісти на питання Британії у справі Скрипаля, поставлені прем’єром Терезою Мей у формі ультиматуму, і надати ОЗХЗ всю необхідну інформацію щодо нервово-паралітичної речовини «Новачок», якою були отруєні Скрипалі.
Москва заперечує причетність до нападу і звинувачує Лондон в тому, що він нагнітає «антиросійську істерію». ОЗХЗ, яка контролює дотримання Конвенції з хімічної зброї 1997 року, взяла зразки з місця отруєння в Солсбері і, як очікується, представить результати тестування в двох визначених лабораторіях наступного тижня.