Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпрі відбулася акція проти насильства щодо жінок


У Дніпрі з нагоди 8 березня провели акцію на підтримку ратифікації Україною Стамбульської конвенції і протидії насильству щодо жінок
У Дніпрі з нагоди 8 березня провели акцію на підтримку ратифікації Україною Стамбульської конвенції і протидії насильству щодо жінок

На Європейській площі в центрі Дніпра з нагоди Міжнародного дня жінок відбулася акція за рівні права жінок та чоловіків, проти домашнього насилля та на підтримку ратифікації Україною Стамбульської конвенції.

У руках учасники акції тримали плакати з написами «Право на безпеку щодня», «Ні гендерно обумовленому насиллю», «Фактична рівність між жінками і чоловіками», а також прапорці з написами «08.03.18. Право на безпеку».

Активісти розповідали про положення Стамбульської конвенції і супроводжували це гучним свистом, адже, за їхніми словами, «голос жінки не завжди може бути почутий».

За словами учасниць акції, вони не святкують 8 березня «як свято краси й весни», для них цей день – привід нагадати суспільству про дотримання прав жінок.

«8 березня, коли в нашому суспільстві прийнято шанувати жіночу красу, ми хочемо підкреслити інше. Це день, коли жінки говорять про свої права – право на безпеку, здоров’я тощо. Сьогодні я дивилась європейські телеканали, англійські та італійські, вони вживають в будь-якому разі слово «свято», але говорять про проблеми», – сказала одна з організаторок акції, співзасновниця громадської організації Gender Stream Наталія Макуха.

Активістки також намагались привернути увагу до проблеми насилля щодо жінок у регіоні. За статистикою, яку вони отримали в поліції, щодня в Дніпрі реєструють в середньому 23 заяви жінок щодо проявів насилля. Одна із вимог – створення за бюджетні кошти притулків для жінок, які потерпають від насилля.

«У мене був неприємний випадок на вулиці, на мене напав чоловік. Це було кілька років тому, і тоді я вважала, що винна я сама, бо йшла додому пізно. Зараз я міркую по-іншому: жінки й чоловіки мають право ходити, де хочуть і в чому хочуть, і зараз би я не мовчала», – сказала учасниця акції Ольга.

У листопаді 2016 року Верховна Рада України відклала ратифікацію Стамбульської конвенцію проти насильства до жінок і домашнього насильства і відправила відповідний законопроект на доопрацювання в профільний комітет.

Стамбульська конвенція була підписана від імені України 7 листопада 2011 року. За словами експертів, необхідність її ратифікації зумовлена перспективою набуття Україною членства в Європейському союзі та наближенням чинного законодавства України до законодавства ЄС, а також пов’язана із зобов’язаннями України перед Радою Європи.

XS
SM
MD
LG