Президент США Дональд Трамп і міністр оборони Джим Маттіс не віддали наказів розвідувальним органам і не надали їм додаткових повноважень для опору втручанню Росії та підтримуваної Москвою кампанії дезінформації. Це спричинило слабку реакцію на дії російської влади, заявив 27 лютого в сенатському комітеті США з питань збройних сил адмірал Майк Роджерс, який очолює водночас кіберкомандування та Агентство національної безпеки США.
«Мені ніколи не давали жодного конкретного наказу, щоб здійснити додаткові кроки поза межами моєї влади. Я робив те, що було в межах моїх повноважень, намагаючись бути добрим, проактивним командувачем», – вказав Роджерс.
Високопосадовець американської розвідки заявив, що потрібна агресивніша реакція, але він не може підказувати президенту, що робити.
«Я вважаю, що президент Росії Володимир Путін дійшов висновку, що ціна (втручання – ред.) є незначною», і тому вирішив продовжувати цю діяльність, вважає Роджерс.
Речниця Білого дому Сара Сандерс зазначила, що президент Трамп нині розглядає способи запобігання втручанню Росії, і найближчими тижнями буде вжито більше заходів.
16 лютого спецпрокурор США Роберт Мюллер оприлюднив перші результати розслідування щодо ймовірного втручання Росії в американські вибори 2016 року. Звинувачення у втручанні висунуті співробітникам «Агентства інтернет-досліджень», відомого як «фабрика тролів», і особисто Євгену Пригожину, якого вважають однією із найбільш наближених до президента Росії Володимира Путіна осіб.