Доступність посилання

ТОП новини

Угорщина хоче винести «мовне питання» на Раду асоціації Україна-ЄС – Сійярто


Петер Сійярто
Петер Сійярто

Угорський міністр закордонних справ Петер Сійярто заявив, що ініціюватиме розгляд українського закону «Про освіту», зокрема питання мов нацменшин, на наступному раунді засідання Ради асоціації Україна-ЄС.

Він стверджує, що цей український закон – це грубе порушення прав людини та нацменшин.

«Сталося брутальне порушення прав людини по сусідству з Європейським союзом… Вони забрали у всіх нацменшин права використовувати винятково свою рідну мову в 10 річному віці. Це грубе порушення прав людини, прав меншин та положень Угоди про асоціацію», – сказав угорський дипломат перед засіданням Ради міністрів ЄС у Люксембурзі.

Голова угорського зовнішньополітичного відомства заявив, що з огляду на це, він ініціюватиме внесення цього питання до плану наступного засідання ради асоціації Україна-ЄС.

«Тут (в Люксембурзі) я ініціюватиму, щоб на наступному раунді засідання Ради асоціації з Україною внести це до плану, аби розглянути цю ситуацію. Бо це справа неординарна», – додав Сійярто.

Відносини між Угорщиною і Україною останнім часом різко загострилися через критику Будапештом нового українського закону про освіту, зокрема, його статті про мову освіти – державну українську, – яку Київ відкидає. Угорщина, зокрема, обіцяє через цей закон блокувати в Європейському союзі всі євроінтеграційні ініціативи щодо України, Будапешт також погрожує Києву санкціями ЄС через цей закон і переглядом Угоди про асоціацію між Україною і Євросоюзом; у Брюсселі в установах ЄС дали знати Радіо Свобода, що скептично ставляться до цих останніх погроз.

Крім того, критично висловлювалися щодо закону і в низці інших країн, зокрема в Румунії.

Критичну резолюцію з приводу мовних моментів закону України про освіту ухвалила і Парламентська асамблея Ради Європи.

Україна наголошує, що мовна стаття закону про освіту відповідає європейським практикам, а сам закон є законом рівних можливостей для всіх учнів, яких досі були позбавлені представники меншин через погане знання державної мови. Крім того, цю статтю надіслали на експертний розгляд до Венеційської комісії Ради Європи.

XS
SM
MD
LG