Доступність посилання

ТОП новини

У МВС обіцяють дослідити дані журналістського розслідування про вбивство Шеремета


Квіти на місці вбивства Павла Шеремета, Київ, 20 липня 2016 року
Квіти на місці вбивства Павла Шеремета, Київ, 20 липня 2016 року

У Міністерстві внутрішніх справ України обіцяють дослідити зміст журналістського фільму-розслідування про вбивство журналіста Павла Шеремета.

«Відеоматеріал… буде вивчений фахівцями в рамках розслідування цього кримінального провадження», – заявив заступник голови Національної поліції України Костянтин Бушуєв 11 травня.

Відповідаючи на запитання щодо можливого стеження за Шереметом з боку колишнього співробітника СБУ, який фігурує у фільмі, Бушуєв сказав: «Дуже добре, що в даному випадку ви використовуєте слово можливо – будь-які матеріали, які будуть корисні для досудового слідства, будуть враховані слідством».

Журналісти проекту «Слідство.Інфо» разом із представниками міжнародної мережі OCCRP 10 травня презентували у Києві документальний фільм про вбивство журналіста Павла Шеремета. Автори фільму-розслідування «Вбивство Павла» заявляють, що їм вдалося викрити деталі, на які офіційне слідство не звернуло увагу.

Журналісти кажуть, що встановили осіб, які у ніч перед вбивством перебували біля будинку, де проживав Павло Шеремет. За версією авторів фільму, ці особи можуть бути як свідками, так і співучасниками подій тієї ночі, проте правоохоронці їх не допитували.

У фільмі називаються імена встановлених осіб, зокрема Ігоря Устименка. З посиланням на власні джерела журналісти вказують на можливу його причетність до Служби безпеки України. «Як ми дізналися, він був працівником СБУ станом на 2014 рік. Як ми знаємо, у нас тоді змінилася влада. Можливо, це якось пов’язано із ФСБ (Росії – ред.). Ми не змогли далі докопати», – зазначила Олена Логінова, співавторка фільму.

Журналісти зазначають, що до виходу фільму не розкривали виявлених фактів перед офіційним слідством, проте звертались до СБУ, Генпрокуратури та МВС із проханням відповісти на питання у справі Шеремета. Деякі звернення, за словами авторів фільму, залишись без відповіді, на деякі – отримали відмову.

Авторами фільму «Вбивство Павла» є Анна Бабінець, Олена Логінова, Дмитро Гнап, Влад Лавров. Режисером є американець Метт Сарнецкі.

У СБУ 10 травня заявили, що Ігор Устименко, який, за версією журналістів «Слідство.Інфо», перебував біля дому журналіста Павла Шеремета у ніч перед його вбивством, був звільнений з відомства ще у квітні 2014 року.

Білоруський, російський та український журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня в центрі Києва в результаті вибуху автомобіля. Поліція кваліфікує його загибель як умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох людей. До розслідування вбивства на прохання української влади приєдналося Федеральне бюро розслідувань США.

6 серпня стало відомо, що Національна поліція України проводить службову перевірку щодо можливої організації першим заступником голови поліції Вадимом Трояном незаконного стеження за керівниками інтернет-видання «Українська правда» Павлом Шереметом та Оленою Притулою. За словами Трояна, він сам ініціював таку перевірку. Він наголосив, що у Нацполіції не проводяться незаконні дії щодо журналістів та спостереження за ними.

XS
SM
MD
LG