Президент України Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ продовжити роботу щодо визнання світовою спільнотою Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу. Про це він повідомив на церемонії вшанування пам’яті жертв голодоморів у Києві 26 листопада.
«Десятки країн кваліфікують цей злочин тоталітарного режиму саме як геноцид. Я щойно підписав указ про заходи у зв’язку з 85-ю річницею Голодомору 1932–1933 років в Україні – геноциду українського народу, в якому дав доручення МЗС продовжити роботу щодо визнання світовою спільнотою, іноземними державами та міжнародними інституціями Голодомору геноцидом українського народу», – заявив Порошенко.
Він додав, що апологети заперечення геноциду живуть переважно в Росії і ховають архівні документи від учених, а також забороняють відповідні праці українських авторів у судовому порядку. Крім того, відповідним указом Порошенко доручив МЗС забезпечити проведення тематичних виставок у парламентах і урядових установах інших країн, а також сприяти представникам українських громад за кордоном у заходах у зв’язку з 85-ю річницею Голодомору.
День пам’яті жертв голодоморів встановлений в Україні на четверту суботу листопада.
Україна з посиланням на дані науково-демографічної експертизи стверджує, що загальна кількість людських втрат від Голодомору 1932–33 років становить 3 мільйони 941 тисячу осіб, а втрати українців у частині ненароджених становлять 6 мільйонів 122 тисячі.