У Львові почався 23-й Львівський міжнародний «Форум видавців». Цього року тут планують провести понад тисячу подій.
У рамках форуму вперше проходить Фестиваль «Місто Лема», присвячений польському письменникові-фантасту і уродженцю Львова Станіславу Лемові. Тут можна відвідати презентації, дискусії, віртуальні та реальні екскурсії місцями Лема, подивитися фільм про письменника.
Окрім книжкових новинок, на «Форумі видавців» говорили і про геополітичну ситуацію в Україні та світі. Почесний гість Форуму, литовський письменник і правозахисник Томас Венцлова сказав, що сьогоднішню політику президента Росії Володимира Путіна щодо України доводиться порівнювати з Другою світовою війною: «Росія вважає, що відповідно до свого націоналізму, розмірів, які склалися історично, вона має панувати над певною частиною світу. Сюди, з погляду Путіна, входять Україна, Білорусь, країни Балтії, Польща, може, навіть Фінляндія… На мою думку, це такий імперіалістичний націоналізм, і політика Путіна к Криму і на Донбасі така сама, як політика Гітлера в Австрії та Судетах».
Письменник Юрій Андрухович сказав, що в останні два роки и літературі помітні значні зміни. Пов’язано це, на його думку, з Майданом та війною на сході: «Не з’явилося нічого такого в літературі, що було б якимось чином абстраговане від війни чи від внутрішніх конфліктів у країні. У цій ситуації література, найімовірніше, є однією з форм реагування на ці події».
Ціна на книжки на цьогорічному форумі відрізняється від минулорічної. Продавці кажуть, що в середньому книжка подорожчала на 30–50 гривень. Причиною цього стало зростання цін на папір, фарбу, витрат на доставку. Стосується це і продукції, для якої папір купують за кордоном, і друкованої на папері українського виробника. Незмінною залишилася лише ціна на видання, наклад яких не додруковували з минулого року.
За чотири дні форуму львів’яни та гості можуть також відвідати тематичні форуми, присвячені історії, науці, Криму, мандрам, освіті, гендерній рівності.
Форум триватиме до 18 вересня.