Україна не має наміру розривати дипломатичні відносини з Росією, заявив голова українського Міністерства закордонних справ Павло Клімкін в інтерв’ю австрійському виданню Der Standart.
«Ми підтримуємо дипломатичні відносини, незважаючи на російську агресію. У Росії живуть мільйони українців, про яких ми повинні подбати. Якщо Росія ухвалить таке рішення (розірвати дипвідносини – ред.), то це буде її відповідальність», – сказав Павло Клімкін.
12 серпня прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв не виключив імовірність розриву дипломатичних відносин Росії з Україною.
Раніше цього місяця у МЗС України заявляли, що наразі сторони не розглядають такої перспективи.
Зараз у Києві немає російського посла, українська сторона відмовився погодитися з кандидатурою Михайла Бабича на цю посаду після звільнення Михайла Зурабова.
11 серпня президент України Петро Порошенко наказав привести в посилену бойову готовність підрозділи Збройних сил України, Національної гвардії, прикордонної служби і Служби безпеки України «у зв’язку з провокаційними діями Росії в окупованому Криму й ескалацією її дій на Донбасі».
10 серпня ФСБ Росії заявила, що запобігла скоєнню терактів в окупованому Криму на «критично важливих об’єктах інфраструктури і життєзабезпечення півострова», у підготовці яких звинуватила Головне управління розвідки Міністерства оборони України. Президент Росії Володимир Путін, коментуючи твердження російської ФСБ, заявив, що Київ не шукає шляхів переговорів, а переходить до терору.
У Генштабі Збройних сил України спростували заяву Федеральної служби Росії і назвали її провокацією. Держприкордонна служба України заявила, що Росія в останні дні стягнула оснащених новою технікою військових до адмінмежі між анексованим нею Кримом і материковою Україною, і закликала українців утриматися від поїздок до півострова.