Міністерство закордонних справ України висловлює стурбованість переслідуванням громадян України в анексованому Росією Криму, зокрема журналіста Миколи Семени.
«Справа Миколи Семени є показовою для розуміння масштабів репресивної політики окупаційної влади в Автономній Республіці Крим, спрямованої на замовчування і приховування від громадськості ситуації критичного стану в сфері дотримання прав і свобод громадян на окупованій території, а також порушення прав журналістів і обмеження свободи слова», – йдеться в заяві МЗС від 26 липня.
У відомстві висловили занепокоєння загостренням стану здоров’я Семени, «що є черговим свідченням сталої для російських компетентних органів практики застосування тортур та інших заборонених методів під час проведення слідчих дій».
«Вимагаємо від Російської Федерації як держави-окупанта припинити переслідування Миколи Семени і негайно його звільнити», – заявили в МЗС.
Раніше в Криму пройшли масові обшуки, в тому числі у незалежних журналістів, яких підозрювали у співпраці з проектом Радіо Свобода Крим.Реалії. Проти автора Радіо Свобода Миколи Семени порушили кримінальну справу за підозрою в закликах до порушення територіальної цілісності Росії.
29 квітня стало відомо, що Миколу Семену перевели в статус обвинуваченого. Національна спілка журналістів України закликала російську владу дозволити Миколі Семені виїхати з території півострова на материкову частину України.
Пізніше на офіційному сайті Федеральної служби з фінансового моніторингу Росії опублікували список «терористів і екстремістів», до якого внесли щонайменше 20 жителів анексованого Криму. Серед них опинився і кримський журналіст Микола Семена.
Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадила низку економічних санкцій проти Москви. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».