Верхня палата польського парламенту, Сенат, закликає Сейм Польщі встановити 11 липня «Національним днем пам’яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Республіки Польщі у 1939-1945 роках». Про це йдеться у постанові щодо Волинської трагедії, ухваленої Сенатом 7 липня.
У тексті документа йдеться, що під час «волинської різанини, крім поляків, загинули євреї, вірмени, чехи, представники інших національних меншин, а також українці, які намагалися допомогти жертвам». Верхня палата польського парламенту також висловила повагу і вдячність тим українцям, які рятували поляків, піддаючи ризику власне життя.
Також в постанові мовиться, що жертви злочинів, скоєних в 40-х роках українськими націоналістами досі не були належним чином вшановані, «а масові вбивства не були названі – відповідно з історичною правдою – геноцидом».
60 сенаторів проголосували «за» таку постанову, 23 – «проти». Рішення щодо цього питання має ухвалити Сейм.
У Сеймі Польщі лунали заклики із пропозиціями засудити діяльність ОУН і УПА і звинувачення їх у геноциді поляків.
На початку червня два колишні президенти України, голови українських церков і представники інтелігенції закликали поляків до примирення і встановлення спільного дня пам’яті жертв польсько-українських конфліктів. На це двісті депутатів польської провладної партії «Право і справедливість» заявили, що поважають українську державність, але не схвалюють української історичної політики.