Україна зробить все, щоб політичні рішення про безпековий контингент максимально швидко виконувались, «коли для цього буде час», заявив президент України Володимир Зеленський.
«Щойно була доповідь міністра оборони Умєрова про комунікацію та спільну роботу з нашими партнерами в Європі: будуть нові пакети підтримки, також ми готуємо нову безпекову архітектуру – усі конкретні деталі того, як може функціонувати безпековий контингент партнерів в Україні. Ми зі свого боку все зробимо, щоб політичні рішення – про контингент – максимально швидко виконувались саме тоді, коли для цього буде час», – сказав він у своєму відеозверненні.
За його словами, також сьогодні детально обговорили з дипломатами найближчі тижні.
«Можливі зустрічі тут, у Європі, роботу з Америкою, а також відносини з іншими державами – з усіма державами, які достатньо сильні, щоб реально вплинути на дипломатію. В усіх частинах світу має бути однаково зрозуміло, що причина цієї війни тільки в Росії. Саме там, у Москві, у Кремлі сидить причина, чому досі немає навіть припинення вогню, не те що чогось більшого», – зазначив Зеленський.
Читайте також: Держдепартамент США підтвердив візит Рубіо та Віткоффа до Парижа для переговорів щодо України
Він нагадав, що вже 36 днів пропозиції США повністю та безумовно припинити удари в небі, на морі та на землі – Україна одразу прийняла цю пропозицію, а Росія ігнорує її досі й досі не відчуває наслідків, і саме в цьому – ключова проблема.
Європа обговорює створення військового контингенту для гарантування безпеки в Україні після завершення війни. Днями в інтерв’ю Радіо Свобода міністр оборони Естонії Ханно Певкур заявив, що країн, готових до розгортання військ в Україні, точно більше ніж шість. Він вважає, що їхня кількість зросте після того, як буде узгоджено мандат потенційної місії.
Наприкінці березня президент Франції Емманюель Макрон заявив, що західні контингенти в Україні, які пропонує «коаліція охочих» на чолі з Францією та Британією, не будуть розміщені на лінії зіткнення, а діятимуть у стратегічних пунктах у мирній зоні як сили підтримки безпеки.
Форум