Доступність посилання

ТОП новини

Єврокомісія передала до суду справу Угорщини через закон «про захист суверенітету»


Угорщина заявила, що її закон не порушує права ЄС і що висловлені занепокоєння є необґрунтованими
Угорщина заявила, що її закон не порушує права ЄС і що висловлені занепокоєння є необґрунтованими

Європейська комісія вирішила передати справу Угорщини до Суду ЄС, оскільки вважає, що її національний закон про «захист суверенітету» порушує право Євросоюзу, йдеться на сайті Єврокомісії 3 жовтня.

У лютому Єврокомісія надіслала Угорщині листа про свої занепокоєння щодо порушення законодавства ЄС, зокрема, про захист персональних даних. У відповідь Угорщина заявила, що її закон не порушує права ЄС і що висловлені занепокоєння є необґрунтованими, вказано у повідомленні.

«Після ретельної оцінки відповіді угорської влади, Комісія вважає, що більшість виявлених скарг залишаються без відповіді. Ці скарги стосуються кількох фундаментальних прав, закріплених у Хартії основних прав ЄС: права на повагу до приватного і сімейного життя, свободи вираження поглядів та інформації, свободи обʼєднань, права на адвокатську таємницю, а також презумпції невинуватості, що передбачає право не свідчити проти себе. Комісія також вважає, що закон порушує кілька фундаментальних свобод внутрішнього ринку, Директиву про електронну комерцію, Директиву про послуги, а також законодавство ЄС про захист даних», – вказано у заяві.

12 грудня парламент Угорщини ухвалив суперечливий закон «про захист національного суверенітету» – з ініціативи партії «Фідес» на чолі з прем’єр-міністром Віктором Орбаном.

Угорський закон передбачає суворі покарання для партій, які отримують закордонне фінансування на виборчі кампанії. Передбачено створення Управління захисту суверенітету – з широкими слідчими повноваженнями.

Згідно з його преамбулою, Закон було ухвалено у відповідь на «посилення незаконних нападів на суверенітет Угорщини з боку іноземних організацій та осіб, які прагнуть відстоювати власні інтереси в Угорщині всупереч інтересам і правилам Угорщини».

Віктор Орбан вважається найбільш дружнім до Кремля серед лідерів країн Євросоюзу. Він неодноразово висловлювався за припинення війни в Україні, навіть якщо для цього будуть потрібні територіальні поступки з українського боку. Угорщина не надає Києву військової підтримки. Орбан також заявляв, що Україна не готова зараз до вступу до ЄС.

Форум

XS
SM
MD
LG