Посли ЄС схвалили 18-й пакет санкцій проти Росії, повідомив редактор Радіо Свобода Рікард Йозвяк.
«Зелене світло – посли ЄС схвалили санкції проти РФ. Офіційне схвалення пізніше сьогодні», – написав він у соцмережі Х.
Верховна представниця ЄС із закордонних справ та безпекової політики Кая Каллас назвала цей пакет санкцій одним з «найсильніших».
«Ми ще більше скорочуємо військовий бюджет Кремля, переслідуємо ще 105 кораблів тіньового флоту, їхніх пособників і обмежуємо доступ російських банків до фінансування. Трубопроводи «Північний потік» будуть заборонені. Зниження верхньої межі ціни на нафту. Ми будемо продовжувати підвищувати ціни, тому припинення агресії стає єдиним шляхом для Москва», – написала вона у соцмережі Х.
Деталі обмеження ціни на нафту не були одразу розкриті, але Reuters цитує дипломатів, які заявили, що пакет санкцій знизить верхню межу ціни на російську нафту, встановлену G7, до 47,6 доларів за барель.
Санкції також включають заборону на операції з газопроводами «Північний потік» і спрямовані проти більшої кількості суден, які є частиною так званого «тіньового флоту» Росії – суден, які, як вважають, обходять санкції ЄС, перевозячи переважно російську нафту.
Хоча російський газ наразі не надходить через два підводні трубопроводи Nordstream, які з’єднують Росію з Німеччиною, заборона на транзакції з їх використанням має на меті запобігти потенційному відновленню таких поставок.
Словаччина блокувала 18-й пакет санкцій ЄС через свою незгоду з окремою пропозицією Єврокомісії припинити весь імпорт російського газу з 2028 року, що, на думку Словаччини, може спричинити дефіцит, зростання цін і транзитних зборів, а також призвести до претензій з боку російського постачальника «Газпрому» щодо відшкодування збитків.
Пропозиція Єврокомісії припинити імпорт російських енергоносіїв з 2028 року потребує підтримки більшості країн ЄС, але не одностайності.
Однак схвалення санкцій проти Росії потребує одностайності, тому Словаччина об’єднала ці два питання і відмовилася підтримувати пакет санкцій, поки її занепокоєння щодо енергетики не буде задоволено.
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що Братислава припинить блокування ухвалення 18-го санкційного пакету ЄС проти Росії.
Єврокомісія представила проєкт санкцій у червні, головною пропозицією було знизити стелю цін на російську нафту з нинішніх 60 доларів за барель до 45. Оскільки ця політика координується в межах Групи семи (G7), ЄС намагався отримати схвалення інших країн G7, зокрема США, під час саміту в Канаді минулого місяця.
Форум