Доступність посилання

ТОП новини

The Washington Post: понад 100 жителів Суджі евакуювалися в Україну


Місто Суджа Курської області, серпень 2024 року
Місто Суджа Курської області, серпень 2024 року

Понад 100 жителів міста Суджа в Курській області, яке з серпня минулого року перебуває під контролем українських військ, могли бути евакуйовані до Сумської області, стверджує газета The Washington Post. За даними журналістів, це сталося після бомбардування будівлі інтернату в Суджі 1 лютого. У будівлі перебували жителі Суджі та околиць, чиї будинки були зруйновані внаслідок боїв. Тоді загинули щонайменше чотири людини, десятки постраждали.

За словами журналістів, більшість тих, хто вижив після бомбардування, вирушили в Україну в ніч проти 2 лютого на військовому та цивільному автотранспорті. Серед них були поранені. На українській стороні на них чекали співробітники Червоного Хреста, які доставили врятованих до лікарень і пункту тимчасового розміщення. Згодом були евакуйовані ще кілька росіян, які постраждали від наступних обстрілів.

Журналісти The Washington Post повідомили, що опитали близько 40 росіян, які евакуювалися в Україну із Суджанського району. Вони заявили, що ухвалили рішення про евакуацію, втомившись від багатомісячних обстрілів і втративши надію на відкриття гуманітарного коридору, через який вони могли б виїхати на безпечну територію в Курській області Росії.

Військовослужбовці ЗСУ допомагали їм із евакуацією до прикордонної Сумської області України. Пізніше було досягнуто згоди з Росією про те, щоб евакуйовані могли повернутися на російську територію транзитом через Білорусь.

Як повідомляє «Агентство.Медіа», про схожу кількість евакуйованих заявила курська активістка Любов Прилуцька. Вона також стверджує, що понад сотня цивільних у лютому евакуювалася в Україну з Суджі та її околиць.

Удару по будівлі школи-інтернату, де розміщувалися місцеві жителі, які втратили житло, було завдано увечері 1 лютого. У будівлі інтернату були 95 осіб, переважно люди похилого віку та інваліди, багато хто опинився під завалами. Українська комендатура в регіоні та Генштаб ЗСУ вважають, що удару було завдано з російського боку керованою авіабомбою. Міноборони Росії підтвердило факт удару по інтернату, проте заявило, що його завдали українські військові.

В умовах воєнних дій оперативно перевірити заяви сторін неможливо.

Форум

XS
SM
MD
LG