Доступність посилання

ТОП новини

Європейський конгрес українців звернувся до Ткаченка через виставу за участі українських акторів в ЄС


В Європейському конгресі українців вважають «недопустимим і контпродуктивним» те, що деякі українські митці пропагують «культуру, мову і бізнес окупантів»
В Європейському конгресі українців вважають «недопустимим і контпродуктивним» те, що деякі українські митці пропагують «культуру, мову і бізнес окупантів»

Європейський конгрес українців звернувся до міністра культури України та інформаційної політики Олександра Ткаченка із проханням «не рекомендувати діячам української культури популяризувати російську культуру та мистецтво в Україні та за її кордоном» .

Як зауважують в об'єднанні, приклад – вистава російською мовою за участі українських акторів «Мастер и Маргарита» Михайла Булгакова, яку планують показати у жовтні у низці європейських столиць (Париж, Берлін, Прага).

«Як відомо, Михайло Булгаков у своїй творчості виступав проти Державної самостійності України (зокрема, у «Білій Гвардії»). Власне, ці ідеї і є основою «Русского мира» – ідеології виправдання захоплення України та знищення українців… Зараз, коли від допомоги країн НАТО залежить тривалість російсько-української війни, коли українська діаспора проводить послідовну роботу з переконання західних суспільств щодо причин російської агресії, від чого залежить прийняття політичних рішень, вважаємо недопустимим і контпродуктивним той факт, що деякі діячі української культури і мистецтва…пропагують культуру, мову і бізнес окупантів (російськомовна вистава за участю народної артистки Ольги Сумської організовує російська компанія Vladimir Events, яка зареєстрована у Франції)», – йдеться у зверненні організації.

Європейський конгрес українців натомість пропонує своє сприяння у «популяризації за кордоном українських історичних творів та проектів, які пояснюють боротьбу українського народу».

Після обурення у соцмережах наміром показати виставу «Майстер і Маргарита» у низці європейських міст Ольга Сумська 27 серпня повідомила, що частина коштів від гастролей піде на допомогу ЗСУ.

«Ми домовлялися одразу – відсоток від зборів на потреби ЗСУ. До участі у виставі запрошено відомого актора з Прибалтики – Івара Калниньша, який з перших днів війни підтримав Україну і відмовився від усіх проєктів у РФ. Ганьба тим, хто пише, що ми їдемо з російськими колегами! Брехня! Їдуть виключно українські актори. Щодо мови, на жаль, Івар Калниньш ще не вивчив українську, але обіцяв! Я знаю, що це болюча тема. Але! У Європі є люди, наші глядачі, які хочуть відвідати виставу, але не знають української, тому продюсери запропонували зіграти виставу мовою оригіналу», – процитували ЗМІ Сумську. Наразі її допис у соцмережі Instagram, який цитують медіа, – недоступний.

Ткаченко наразі публічно не відреагував на це звернення Європейського конгресу українців.

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія, зокрема, окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацію», згодом – «захист Донбасу». А у вересні та на початку жовтня Росія здійснила спробу анексувати частково окуповані Запорізьку, Херсонську, Донецьку та Луганську області. Україна і Захід заявили, що ці дії незаконні. Генасамблея ООН 12 жовтня схвалила резолюцію, яка засуджує спробу анексії РФ окупованих територій України.

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури по всій території України.

На кінець жовтня Україна оцінювала втрати Росії у війні у понад 70 тисяч загиблих військових. У вересні Росія заявила, що її втрати менші від 6 тисяч загиблих. У червні президент Зеленський оцінив співвідношення втрат України і Росії як один до п'яти.

Не подолавши опір ЗСУ, вцілілі російські підрозділи на початку квітня вийшли з території Київської, Чернігівської і Сумської областей. А у вересні армія України внаслідок блискавичного контрнаступу звільнила майже усю окуповану до того частину Харківщини.

11 листопада українські Сили оборони витіснили російські сили з Херсона.

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей.

Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств та розслідуванні. РФ відкидає звинувачення у скоєнні воєнних злочинів.

Пізніше факти катувань та убивств українських громадян почали відкриватися чи не у всіх населених пунктах, які були звільнені з-під російської окупації. Зокрема, на Чернігівщині, Харківщині, Херсонщині.

З вересня 2022 року запеклі бої російсько-української війни ідуть на сході і на півдні України.

6 червня 2023 року була повністю зруйнована гребля Каховського водосховища (перебувала під контролем російської армії із початку березня 2022 року, а у жовтні була замінована окупантами), що призвело до затоплення великої території, людських жертв, знищення сільгоспугідь, забруднення Дніпра і Чорного моря. Україна назвала це екоцидом.

Загалом, за час повномастабної війни від 24 лютого 2022 року по кінець червня 2024 року ООН верифікувала дані про щонайменше 33 878 постраждалих цивільних, серед них 11 284 загиблих.

Реальна кількість втрат, зазначають експерти, набагато більша. Тільки під час блокади і бомбардування Маріуполя, як заявляє українська влада, могла загинути понад 20 тисяч людей.

XS
SM
MD
LG