Безпекову присутність в Україні в разі потреби мають забезпечувати країни Європи. Саме їхні солдати мають перебувати безпосередньо на території України в складі миротворчої місії, вважає колишній спецпредставник США з питань України Курт Волкер.
«Європейські країни, безумовно, відіграють дуже велику роль (у потенційному мирному процесі – ред.). Вони повинні взяти на себе левову частку відповідальності за оборонні витрати в Європі й забезпечення військових потреб України... Організацію може на себе взяти НАТО, але війська на місцях мають розміщувати країни Європи», – наголосив Волкер в інтерв'ю Радіо Свобода, тим самим погоджуючись із імовірною заявою Дональда Трампа президентам Франції й України під час їхньої особистої зустрічі 7 грудня в Парижі.
Колишній високопосадовець Держдепартаменту США наголосив, що «немає причин, чому європейські сили не можуть забезпечити присутність військ».
Що ж до можливого підсилення їхньої місії солдатами зі США й згоди на це Трампа, Волкер зауважив, що залученість його країни більш вірогідна в іншому вигляді.
«Америка могла б надати підтримку у вигляді присутності повітряних сил над горизонтом Польщі та Німеччини. Думаю, це більш імовірно. Та навіть до цього ми ще не дійшли. Ще поки навіть не було першого телефонного дзвінка президента Трампа президенту Путіну», – резюмував дипломат.
7 грудня в Парижі президент Франції Емманюель Макрон прийняв у себе свого українського колегу Володимира Зеленського і обраного президента США Дональда Трампа, де обговорювали завершення війни. За повідомленням WSJ, Трамп буцімто сказав своїм візаві, що не планує задіювати американських солдатів до потенційної миротворчої місії.
Агентство Reuters із посиланням на дипломатів потому повідомляло, що Франція намагається зібрати коаліцію з 5-8 країн Європи, «сповнених рішучості діяти». Макрон офіційно з конкретною пропозицією про надсилання місії на територію України не виступав.
Свою участь у місії, разом з тим, не виключала низка країн Європи, зокрема Німеччина, Італія, Швеція, однак їхні посадовці, коментуючи цю тему, наголошують, що це можливо лише у випадку завершення бойових дій, називаючи тому ці обговорення дещо передчасними.
Форум