Губернатор Саратовської області Росії Роман Бусаргін заявив, що вночі 13 січня на нафтобазі в Енгельсі «ліквідовано відкрите горіння».
«На промисловому підприємстві в Енгельсі вночі вдалося досягти ліквідації відкритого горіння», – йдеться в повідомленні голови регіону.
Бусаргін додав, що «робота триває».
Заява пролунала на шостий день після удару безпілотників, який спричинив загоряння.
Напередодні губернатор Саратовської області повідомив, що на «промисловому підприємстві» в Енгельсі триває процес «контрольованого вигоряння палива».
Читайте також: Удар по російському Енгельсу: ЗСУ зірвали обстріл України?
Внаслідок ліквідації пожежі загинули двоє співробітників пожежної служби російського МНС, ще одного госпіталізували. У місті запроваджувався режим надзвичайної ситуації. Як передає канал «Настоящее время», місцеві жителі скаржилися на смог, а також на те, що їхні скарги видаляють із коментарів під постами губернатора.
Бусаргін стверджував, що у повітрі не було знайдено жодних ознак забруднення.
У ніч проти 8 січня в Енгельсі Саратовської області РФ було гучно, жителі повідомляли про вибухи. Влада РФ відразу заявила про «атаку дронів, влучання у нафтобазу та серйозну пожежу». Була атакована база зберігання нафтопродуктів «Комбінат Крістал».
Нафтобаза забезпечувала паливом військовий аеродром «Енгельс-2», де базується стратегічна авіація РФ, а саме бомбардувальники Ту-95МС та Ту-160.
Читайте також: Зловити «шахеда» і «дістати Москву». Що можуть нові дрони зі ШІ, створені вже під час великої війни
Радіо Свобода і кілька телеграм-каналів встановили координати пожежі й з’ясували, що пошкоджений об’єкт – це нафтобаза «Кристал» «Росрезерву», де зберігається паливо для військового аеродрому «Енгельс-2». На цьому аеродромі базується стратегічна авіація. Вона може виступати носієм ядерної зброї і регулярно завдає ударів крилатими ракетами по Україні. Також станом на 2023 рік аеродром був єдиним, де були розміщені стратегічні бомбардувальники Ту-160.
Україна визнала атаку на нафтосховище в Енгельсі. Генштаб ЗСУ зазначив 8 січня, що ураження нафтобази «створює серйозні логістичні проблеми для стратегічної авіації російських військ і суттєво знижує їхні можливості завдавати ударів по українських містах і цивільних об’єктах».
Російська служба Бі-Бі-Сі підрахувала, що у 2024 році українські дрони щонайменше 81 раз атакували нафтозаводи і паливні бази в Росії й на окупованих нею територіях. У результаті російським компаніям із виробництва нафтопродуктів доводиться відновлювати пошкоджену інфраструктуру, що до того ж складно через санкції. У 2024 році, зазначає Бі-Бі-Сі з посиланням на доступні дані, виробництво бензину й дизелю в Росії скоротилося, а ціни на пальне зросли.
Форум