Військові Росії, всупереч нормам міжнародного гуманітарного права, використовують при бомбардуваннях українських територій касетні та осколкові боєприпаси великої потужності: «при нанесенні артилерійських ударів по населених пунктах окупантами активно застосовуються реактивні системи залпового вогню «Град», «Смерч» та «Ураган». Про це повідомляє 3 березня Міністерство оборони України.
Крім того, військові РФ продовжують використовувати мирне населення як «живий щит», беручи заручників, заявляють в українському оборонному відомстві, втім, не вказуючи, про які населені пункти йде мова.
«На Волинському напрямку ворог силами до 2 БТГр перейшов до оборонних дій і намагається утриматися на рубежі Бігунь, Овруч, Пірожки, Різня, Українка.
На Поліссі окупанти зосередили основні зусилля на Київському напрямку, несуть втрати в особовому складі та техніці, але не полишають спроб блокувати Київ з північного та північно-західного напрямків.
На напрямку Коростеня противник поніс значні втрати і зупинився. Наступальних дій не здійснює.
На Сіверщині противник силами 41 загальновійськової армії, 90 танкової дивізії центрального військового округу ЗС РФ на напрямку Чернігів – Київ силами до 5 БТГр, 2 ТГр РВіА намагається утриматись в районах населених пунктів Любеч, Мена. Одночасно силами 2 БТГр просувається у напрямку Коцюбинське – Гончарівське (Київ).
Окупаційні війська змушені вводити в операцію резерви. Для відновлення наступу в напрямку Києва введено додатково одну БТГр.
7 БТГр, 3 ТГр РВіА, ТГр РХБз 6 загальновійськової армії центрального воєнного округу ЗС РФ, 2 загальновійськова армія ЗС РФ продовжують спроби відновити наступальні дії на Ніжинському та Прилуцькому напрямках.
На напрямку Перемога – Бровари висуваються до двох БТГр зі складу 2 загальновійськової армії центрального військового округу ЗС РФ.
На Слобожанщині ворожі війська зі складу 1-ї танкової армії ЗС РФ, 6-ї та 20-ї загальновійськової армії після незаконного перетину державного кордону України зупинені на рубежі в районах населених пунктів Охтирка, Богодухів, Чугуїв, Шевченкове.
На Сумському напрямку до двох БТГр зі складу 200 омсбр (14 АК ПФ) та 90 (до двох БТГр) продовжує утримати в облозі населені пункти Суми, Лебедин та Охтирка.
На Харківському напрямку противник силами до шести БТГр був змушений перейти до оборони. Силами до трьох БТГр, імовірно, здійснить чергову спробу оточити Харків з півдня.
На Сватівському напрямку силами до двох БТГр, імовірно, здійснить спробу наступу в напрямку на Ізюм та закріпитись на будь-яких рубежах. Основна причина таких дій – продовження наступу в напрямках Дніпра та Запоріжжя.
На Донеччині Маріуполь стійко тримається, адміністративні кордони Донецької та Луганської областей для ворога – недосяжні.
На Таврійському напрямку противник здійснив введення частини оперативних резервів – до БТГр, намагається продовжити наступ у напрямку Запоріжжя, частиною сил – на Маріуполь.
Корабельні групи Чорноморського, Північного та Балтійського флотів активно проводять демонстраційні дії», – йдеться у повідомленні Міноборони України.
Дещо раніше 3 березня секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов повідомив, що прикордонники 5-го прикордонного загону разом із підрозділами Збройних сил вийшли на лінію державного кордону України в Сумській області.
Вранці 3 березня Генштаб ЗСУ повідомив, що російські війська знову вдалися до тактики нічних обстрілів житлових кварталів великих міст України.
В Україні введено воєнний стан після нового вторгнення Росії (з 5:30 24 лютого 2022 року терміном на 30 діб). О 5-й ранку 24 лютого президент Росії Володимир Путін заявив про початок «спецоперації на Донбасі» після звернення про військову допомогу з боку угруповань «ДНР»/«ЛНР», яківін перед тим «визнав».
Президент Володимир Зеленський підписав указ про загальну мобілізацію. Країни Заходу почали застосовувати нові санкції проти Росії через її масштабний напад на Україну.
Попри пряме вторгнення, Кремль заперечує наміри окупації України і заявляє, що метою вторгнення є «демілітаризація і денацифікація України».
Генеральний штаб Збройних сил України повідомив 3 березня, що втрати особового складу армії Росії у рамках вторгнення в Україну становлять близько 9000 осіб.
Напередодні Міністерство оборони Росії вперше з часу вторгнення РФ в Україну оприлюднило інформацію про втрати російських військ в Україні: 498 загиблих та 1597 поранених.
Об’єктивних даних про втрати сторін наразі немає.