Доступність посилання

«Поступки з обох сторін»: Віткофф каже, що США близькі до мирної угоди щодо війни в Україні


«Ми підійшли дуже-дуже близько до того, щоб щось підписати», – Віткофф
«Ми підійшли дуже-дуже близько до того, щоб щось підписати», – Віткофф

«Стамбульська протокольна угода» може стати орієнтиром для мирної угоди між Росією та Україною, заявив посланець президента США з питань Близького Сходу Стів Віткофф в ефірі CNN.

«Ми підійшли дуже-дуже близько до того, щоб щось підписати», – запевнив Віткофф.

Водночас він наголосив, що в будь-якій мирній угоді «кожна сторона збирається піти на поступки, чи то територіальні поступки, чи то економічні».

«Ви побачите поступки з обох сторін. І це те, що президент (президент США Дональд Трамп – ред.) робить найкраще. Він об’єднує людей. Він дає їм зрозуміти, що шлях до миру – це поступки та досягнення консенсусу. І я думаю, ви побачите тут дуже успішний результат», – сказав він.

Міністр оборони США Піт Геґсет 12 лютого заявив, що сталий мир для України повинен включати надійні гарантії безпеки, щоб війна не почалася знову. При цьому, за його словами, США не вважають, що членство України в НАТО «є реалістичним результатом майбутнього переговорного врегулювання».

Генсек НАТО Марк Рютте на запитання журналістів, чи не послабили США переговорну позицію України, публічно повідомивши, що членство України в НАТО і повернення територій у майбутній мирній угоді нереальні, запевнив, що США, як і ЄС, хочуть сталого миру в Україні.

Президент України Володимир Зеленський також відреагував на заяву Геґсета щодо членства України в НАТО. Він знову повторив свою раніше озвучену позицію, що вступ України до НАТО – це дійсно гарантії безпеки і «це найдешевший варіант для всіх», але США, Німеччина та Угорщина не бачать її (України) в альянсі – «поки що».

Форум

XS
SM
MD
LG