Доступність посилання

ТОП новини

У Верховній Раді пояснили, коли церковники УПЦ (МП) можуть покинути Лавру


Микита Потураєв вказав на те, що європейська практика вимагає, аби «такі рішення мали судові підтвердження»
Микита Потураєв вказав на те, що європейська практика вимагає, аби «такі рішення мали судові підтвердження»

З остаточним виселенням церковників Української православної церкви (Московського патріархату) треба почекати, сказав в ефірі Радіо Свобода Микита Потураєв, народний депутат від фракції «Слуга народу», голова комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики.

«Щодо термінів перебування, я закликаю всіх бути реалістами, тому що держава прийняла абсолютно законні рішення. Українська держава була вправі приймати ці рішення і вони вже мали бути виконані. Але ці рішення оскаржуються в суді. І якщо нам доведеться почекати рішення суду, який, я переконаний, підтвердить законність цих рішень, то варто почекати», – сказав він.

Потураєв вказав на те, що європейська практика вимагає, аби «такі рішення мали судові підтвердження».

Читайте також: «Давайте наберемося терпіння. Рішення буде виконане» – Данілов про те, чому УПЦ (МП) досі не покинула Лавру

«Тому, якщо треба буде довше почекати, то варто почекати, щоби надалі жодних проблем з оскарженням цих рішень не було. Щоб ніхто з так званих експертів чи журналістів не ставив під сумнів ці рішення, щоби цього просто не можливо було зробити», – додав народний депутат.

29 березня закінчилася дія Договору про оренду приміщень між Національним заповідником «Києво-Печерська лавра» та Українською православною церквою (Московського патріархату). УПЦ (МП) має залишити територію святині.

Того ж дня в УПЦ (МП) заявили, що не будуть виселятися з Києво-Печерської лаври, бо на це «немає жодних підстав». Тоді в останній тиждень із Лаври активно вивозили майно, але представники УПЦ (МП) і досі залишаються на території Лаври. Водночас ексочільник Києво-Печерської лаври митрополит УПЦ (МП) Павло перебуває під двомісячним домашнім арештом.

Читайте також: МЗС прокоментувало заяву ООН про «дискримінаційний характер» обшуків у будівлях УПЦ (МП)

30 березня стало відомо, що Господарський суд Києва відмовив у забезпеченні позову УПЦ (МП) до заповідника «Києво-Печерська лавра» щодо недійсності одностороннього розірвання договору оренди.

Цього ж дня, 30 березня, уряд визнав недійсним розпорядження уряду часів Януковича про передання об’єктів Лаври в користування УПЦ (МП).

XS
SM
MD
LG