Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що за результатами двосторонніх переговорів із головою Пентагону Ллойдом Остіном почув запевнення, що підтримка Сполучених Штатів триватиме.
«США сьогодні грають лідируючу експертну роль у підготовці концепції українських сил оборони майбутнього. Щодо продовження підтримки США – секретар Остін вкотре запевнив, що підтримка Штатами України продовжиться. Жодних затримок постачання не буде ні до кінця року, ні після. США готові допомагати Україні стільки, скільки буде необхідно», – заявив Умєров 11 жовтня, спілкуючись із журналістами в Брюсселі.
На уточнювальне запитання Радіо Свобода щодо плану «Б» України на випадок, якщо політична турбулентність у Конгресі затягнеться, а відтак – і схвалення 24-х мільярдів допомоги для України, міністр оборони зазначив, що «завжди є план «А», а «Б» ми відпрацьовуємо».
«Согодні я мав разом із президентом (Володимиром Зеленським – ред.) зустріч з Ллойдом Остіном, – він запевнив, що обидві палати підтримують Україну. Декілька тижнів тому президент був у Сполучених Штатах. Він спілкувався із представниками Конгресу, Сенату, теж отримували тільки позитивний відгук від того, що нас підтримують. Так, Росія трохи зі своєї сторони маніпулює. Є сильна пропаганда, але ми сьогодні чітко отримали відповідь від Ллойда Остіна, що на цей рік і на наступний рік підтримка буде», – резюмував Умєров.
Міністр оборони США Ллойд Остін раніше заявив, що Сполучені Штати здатні надавати підтримку і Україні, й Ізраїлю і будуть це робити. Він також висловив упевненість у тому, що в США зберігається двопартійна підтримка України на тлі ситуації в Конгресі.
Раніше The Washington Post та NBC News із посиланням на джерела повідомили, що в Білому домі обговорюють можливість об’єднати в один пакет військову допомогу Україні та Ізраїлю.
За їхніми словами, можливість приєднати фінансування України до прохання термінової допомоги Ізраїлю збільшить шанси на те, що Конгрес схвалить допомогу Києву, попри протидію з боку частини республіканців у Палаті представників. За даними NBC News, із такою пропозицією виступили конгресмени від обох партій, які підтримують Україну.
Наприкінці вересня у США затвердили тимчасовий бюджет, який не включає допомогу Україні. Президент США Джо Байден підписав документ.
Адміністрація Байдена домагалася виділення допомоги Україні – йдеться головним чином про фінансування постачання озброєння – на суму 24 мільярди доларів. Проти таких обсягів допомоги заперечували деякі республіканці у Сенаті і особливо у Палаті представників.
Розбіжності між республіканцями та демократами існують і щодо інших статей бюджету. Несхвалення бюджету до 1 жовтня призвело б до так званого шатдауну або закриття уряду – припинення фінансування федеральних органів влади та їх програм. Щоб уникнути цього, в останній момент знайшли тимчасовий компроміс.
Форум