Україна відкрила свій павільйон «Not For Sale» на Всесвітній виставці Expo 2025 в Японії, повідомило 14 квітня Міністерство економіки.
«Павільйон має форму магазину, в якому нічого не можна купити. Замість товарів тут представлено 18 предметів, кожен з яких символізує людську цінність – свободу, гідність, стійкість тощо. Кожен об’єкт має справжній штрих-код, який відвідувачі можуть сканувати за допомогою спеціальних магазинних сканерів, встановлених у павільйоні. Замість звичних цін на товари вони побачать на екрані відеоісторії з України, що метафорично демонструють ціну, якою нам дається право на освіту, свобода вибору, право на медичну допомогу тощо», – вказано в повідомленні.
Міністерка економіки Юлія Свириденко вказала, що на відкритті українського павільйону був ажіотаж – «настільки велика черга, що довелося залучати регулювальника руху». За її словами, відвідувачі «приходили із нашими прапорами, синьо-жовтими елементами на одязі, дякували Україні за стійкість».
«Відсканувавши надувний човен можна побачити не ціну, а те, як українці рятували тварин під час трагедії на Каховській ГЕС, взявши до рук значок метро – побачити дітей, які навчають у підземних школах, розгорнувши синю книжку – дізнатися історію Factor Group of companies, який видав її лише за пів року після знищення. Тут хочу особливо подякувати UNDP Ukraine / ПРООН в Україні за те, що підтримали видавництво цього продукту», – розповіла міністерка.
Про взаємодопомогу українців та стійкість українського бізнесу розповідають і інші елементи української експозиції, йдеться в повідомленні.
Японія надала Україні можливість взяти участь в Expo 2025 на безоплатній основі й підтримала організаційно.
Японія не надає Україні військової допомоги, це забороняє чинна конституція країни, але допомагає в гуманітарному відновленні. У межах перших трьох фаз Програми екстреного відновлення забезпечувалися потреби енергетики, транспорту, аграрного сектору, медицини, освіти, управління відходами, водопостачання та розмінування.
Нова, четверта фаза, реалізація якої розпочалася в квітні 2025 року, також передбачає підтримку критичних напрямів, зокрема гуманітарне розмінування, енергетичну інфраструктуру, водовідведення та відновлення об’єктів у регіонах, повідомили у міністерстві.
З початку повномасштабного вторгнення РФ Японія надала Україні 12 мільярдів доларів гуманітарної та фінансової допомоги.
Форум