Доступність посилання

Україна не змогла домовитися про реструктуризацію з власниками ВВП-варантів


За словами Сергія Марченка, ВВП-варанти створені «для економічної реальності, якої вже не існує», і не мають стати на заваді відновленню України
За словами Сергія Марченка, ВВП-варанти створені «для економічної реальності, якої вже не існує», і не мають стати на заваді відновленню України

Представники України не змогли наразі домовитися про реструктуризцію державного боргу – про це повідомляють міжнародні медіа, а також йдеться в заяві уряду України на сайті біржі Euronext від 24 квітня.

За заявою, представники України провели зустріч з окремими членами комітету, що складається з інституційних власників цінних паперів України, прив’язаних до її ВВП (варантів), на загальну суму понад 3,23 мільярда доларів.

Власники паперів повідомили, що не можуть прийняти пропозицію України, і передали їй зустрічну пропозицію.

«Україна зазначила, що не може прийняти пропозицію обмежених власників, і відмовилася від подальших пропозицій обмеженим власникам до закінчення Обмеженого періоду. Україна має намір продовжувати взаємодію з утримувачами Варантів і розглядати всі доступні варіанти», – йдеться в заяві.

Читайте також: Шмигаль на бізнес-форумі в Брюсселі: Україна запрошує європейські інвестиції в сектор критичних ресурсів

За публікацією Financial Times, вже в травні Київ має виплатити 600 мільйонів доларів за борговими зобов’язаннями або оголосити дефолт.

Міністр фінансів Сергій Марченко прокоментував заяву уряду на біржі Euronext, вказавши на безпрецедентні збитки, завдані Україні російською агресією.

«Економічні збитки вже оцінюються у сотні мільярдів євро, а інфраструктура по всій країні зазнала значних руйнувань. За оцінками Світового банку, витрати на відновлення можуть перевищити 500 мільярдів євро протягом наступного десятиліття. Для повноцінного відновлення та розбудови України критично важливими є фінансова стабільність та боргова стійкість», – сказав він.

За словами Марченка, ВВП-варанти створені «для економічної реальності, якої вже не існує», і не мають стати на заваді відновленню України. Він назвав метою уряду знайти справедливе та комплексне рішення питання.

Читайте також: Шмигаль і Бессент у Вашингтоні обговорили угоду про надра

Марченко уточнив, що зустріч, яка тривала з 15 по 23 квітня, пройшла з членами Спеціального комітету, до складу якого входять власники близько 30% ВВП варантів України. Україна запропонувала власникам ВВП обмін варантів на додатковий випуск єврооблігацій, випущених у межах реструктуризації 2024 року, або зміну умов випуску ВВП-варантів.

Натомість, за словами Марченка, Спеціальний комітет запропонував Україні сплатити 75% платежу, що припадає на травень цього року, власникам варантів за зростання ВВП в 2023 році та випустити нові облігації C зі ставкою 7,75% на суму 209 мільйонів доларів з погашенням у лютому 2029 року. Україна відхилила цю пропозицію.

«Україна залишається налаштованою на проведення конструктивних переговорів зі всіма власниками ВВП варантів з метою пошуку рішення яке дозволяє забезпечити довгострокову боргову стійкість, не створюючи загрози для відбудови та відновлення країни», – додав Марченко.

Виконавча рада Міжнародного валютного фонду 28 березня завершила сьомий перегляд механізму розширеного фінансування для України. Рішення дозволило владі України залучити 0,4 мільярда доларів США, які «будуть спрямовані на підтримку бюджету». Відтак сума загальних виплат за програмою МВФ сягне 10,1 мільярда доларів.

Форум

XS
SM
MD
LG