Україна і Європейський інвестиційний банк уклали угоди, що передбачають фінансування відновлення енергетики і критичної інфраструктури, повідомив 10 лютого прем’єр-міністр Денис Шмигаль після зустрічі з президенткою ЄІБ Надією Кальвіно.
«16,5 мільйонів євро ЄІБ виділяє на відновлення критичної інфраструктури і впровадження енергоефективності. Друга угода відкриває шлях для отримання 100 мільйонів євро на відновлення об’єктів водо- , теплопостачання і водовідведення, а також на модернізацію основних соціальних послуг у сферах освіти, охорони здоров’я і житловому секторі», – написав Шмигаль у телеграмі.
За словами голови уряду, окремо йшлося про фінансування у межах двосторонньої співпраці.
«Загалом портфель проєктів ЄІБ в Україні є одним із найбільших і складається з 25 проєктів на суму 4,95 мільярда євро. Це проєкти у сфері транспорту, соціальної інфраструктури й енергетики. Відзначив й інші нагальні пріоритети нашої співпраці, які потребують подальших інвестицій, зокрема, пункти переходу та дорожня інфраструктура, підтримка малого та середнього бізнесу, муніципалітетів та стабільність енергетичного сектору», – зазначив він.
Прем’єр уточнив, що ЄІБ від початку повномасштабної війни мобілізував на підтримку України понад два мільярди євро.
У квітні минулого року стало відомо, що Україна та Європейський інвестиційний банк підписали меморандум щодо співпраці на 10 років.
У січні в Міненерго заявили, що 2024 рік став найскладнішим для української енергосистеми. Протягом минулого року Росія здійснила 13 масованих атак на українську енергетику, зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко.
«Руйнування були дуже великі, набагато більші, у порівнянні з попередніми роками. Змінився сам характер ударів, складність ударів, зброя, яка використовується. Тому дійсно це найскладніший рік для енергосистеми», – сказав міністр.
Міністр зазначив, що через інтенсивність російських обстрілів ремонтна кампанія на енергооб’єктах стала також наймасштабнішою за всі роки.
Раніше в Міненерго заявляли, що від жовтня 2022 року Росія завдала понад тисячу ударів по об’єктах української енергетичної інфраструктури, внаслідок чого було втрачено 9 ГВт генеруючих потужностей.
Форум