Доступність посилання

ТОП новини

ISW проаналізував невизначену політику США щодо дозволу бити по військових цілях у Росії


Напередодні Джон Кірбі заявив, що ніколи не було обмежень на збивання українцями російських літаків
Напередодні Джон Кірбі заявив, що ніколи не було обмежень на збивання українцями російських літаків

Публічні повідомлення про політику США щодо здатності України завдавати ударів по військових цілях у Росії американською зброєю залишаються незрозумілими, вважають аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

Зокрема, речник з питань національної безпеки США Джон Кірбі заявив напередодні, що «ніколи не було обмежень на збивання українцями ворожих літаків, навіть якщо ці літаки не обов’язково знаходяться в українському повітряному просторі». Кірбі припустив, що ЗСУ можуть збивати російські літаки в російському повітряному просторі, якщо вони «становлять безпосередню загрозу» для України, і заявив, що українські сили вже робили це з початку війни.

«Залишається незрозумілим, якою є офіційна політика США щодо того, які російські літаки становлять «пряму загрозу» для України, а заяви Кірбі не пояснюють, як адміністрація США ставиться до цього питання. За оцінками ISW, здатність України захистити себе від руйнівних атак російських крилатих ракет значною мірою залежить від здатності України переслідувати російські літаки в російському повітряному просторі за допомогою систем ППО, наданих США», – йдеться у звіті ISW від 5 червня.

Читайте також: Куди дістають HIMARS, а ATACMS? Що дає можливість бити західною зброєю по території Росії

Аналітики переконані, що відсутність ясності щодо цього питання унеможливлює змусити Росію утриматися від нанесення таких ударів по Україні з російського повітряного простору.

Нещодавно спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон заявив, що нинішніх часткових дозволів для українських сил на використання американської зброї від адміністрації президента Джо Байдена, недостатньо, а Вашингтон повинен перестати «займатися мікроменеджментом воєнних зусиль в Україні». Спікер Палати представників додав, що планує порушити це питання у розмові з адміністрацією Білого дому.

31 травня державний секретар США Ентоні Блінкен офіційно підтвердив, що президент Джо Байден надав дозвіл для України бити американською зброєю по військових об’єктах на території РФ.

Однак дозвіл поширюється тільки на території, що безпосередньо прилягають до Харківської області, де впродовж останніх тижнів російські війська перейшли кордон і окупували кілька прикордонних територій. Удари по російських тилах (якщо йдеться про міжнародно визнану територію Росії), зокрема з використанням ракет ATACMS, Вашингтон, як і раніше, не підтримує.

Читайте також: Позиції республіканців і демократів у Конгресі США розійшлися щодо дозволу Україні бити по Росії

До цього 13 членів Конгресу США закликали дозволити українській армії використовувати американську зброю для ударів по території Росії. Лист до голови Пентагону підписали і демократи, і республіканці.

В опублікованому 31 травня інтервʼю The Guardian президент України Володимир Зеленський знову закликав США надати дозвіл на застосування далекобійних ракет по обʼєктах у глибині російської території. Без такого дозволу з боку США, наголосив Зеленський, Україна не зможе використати проти цілей у Росії ракети, що поставляються іншими країнами, зокрема Великою Британією, попри те, що Лондон зняв обмеження на використання своєї зброї.

Низка європейських держав, а також голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель підтримали дозвіл Україні застосовувати західну зброю для ударів по військових цілях у Росії.

Форум

XS
SM
MD
LG