В Сухопутних військах ЗСУ працюють над усуненням недоліків в роботі ТЦК, зокрема, мають створити перелік правил і політик щодо діяльності військовослужбовців ТЦК під час мобілізаційних заходів. Про цев етері Радіо Свобода (проєкт Свобода.Ранок) повідомив речник командування Сухопутних військ ЗСУ Віталій Саранцев.
За його словами, це роблять для того, щоб уникнути «демонізації» ТЦК.
«Ми розгорнули комплекс заходів щодо виявлення та усунення недоліків, які заважають всім нам якісно проводити заходи мобілізації. Звичайно, це велика робота, щоб ми врахували багато факторів, щоб ми могли зробити цей процес якнайшвидшим і найбільш якісним. Тому проводиться і опитування військовослужбовців, проводяться спільні наради, до яких залучається досить широке коло осіб. І якраз одним із варіантів рішення цих проблем є написання такого певного набору правил і політик щодо діяльності військовослужбовців ТЦК при здійсненні мобілізаційних заходів», – розповів представник Сухопутних військ ЗСУ.
Він каже, що це стосується, зокрема, спілкування з військовозобов’язаними під час заходів оповіщення, під час проведення оформлення і так далі.
«Стрижнево, це має бути повага до громадян, це має бути максимально дотримані правила ввічливості, певна коректна поведінка, яка має супроводжувати весь цей процес. Щоб ми могли збити весь цей негатив», – зауважує він.
Читайте також: Вибух біля ТЦК у Павлограді: СБУ затримала трьох чоловіків, яких підозрюють у роботі на спецслужби РФ
Окрім того, каже Саранцев, у Сухопутних військах хочуть створити ще й правила для адвокатів, які захищають військовозобов’язаних.
«Ми хочемо прописати також правила і для цієї категорії, які захищають права військовозобов’язаних з тих чи інших питань. В цьому потрібно теж наводити порядок, прописувати певний набір правил. І ці правила, звичайно, мають бути обов’язковими до виконання обома сторонами. Тому що є певні неприпустимі ситуації, які призводять, на жаль, до конфліктів. Вже були попередні зустрічі з представниками Національної спілки адвокатів. Там ми виявили своє бажання зробити ці кроки, ми отримали підтримку від них і зараз ми спільно розробляємо ці правила, які дозволять нам впорядкувати цей процес», – розповів представник Сухопутних військ ЗСУ.
Саранцев каже, що мобілізація є непопулярним заходом у суспільстві та в кожній країні такі заходи сприймаються негативно.
«Потрібно працювати не тільки нам у своєму середовищі, а потрібно працювати в цій країні в напрямку підвищення оборонної свідомості громадян… Я хотів би, щоб такі слова як «бусифікація», «людолови», «ухилянти» назавжди зникли з нашого лексикону, сприймалися виключно негативно в нашій розмові, мали максимально негативне значення, кого б вони не стосувались», – наголосив він.
Читайте також: Очільник Нацполіції: за вибухами біля ТЦК, замахами на вбивство поліцейських стоять спецслужби Росії
За даними СБУ, правоохоронці, починаючи з 2024 року, встановили 497 осіб, які вчиняли підпали автомобілів військовослужбовців, обʼєктів «Укрзалізниці» і встановлювали саморобні вибухові пристрої, «влаштовуючи теракти із посяганням на життя військових і поліцейських».
Від початку лютого сталися кілька вибухів біля будівель ТЦК. 1 лютого у Рівненському ТЦК пролунав вибух, унаслідок якого загинула одна людина, ще восьмеро були поранені. Наступного дня, 2 лютого, біля будівлі ТЦК у Павлограді на Дніпропетровщині також стався вибух, була поранена людина.
Служба безпеки, повідомляючи деталі про вибух у будівлі ТЦК в Рівному, російського агента використали «втемну» і «навмисно підірвали разом із вибухівкою, з якою він зайшов всередину будівлі». Відомство додає, що фігурант справи – 21-річний безробітний чоловік із Житомирської області. Його завербував представник російських спецслужб, коли він шукав заробіток у телеграмі.
За даними поліції, 5 лютого поблизу місцевого територіального центру комплектування у Кам’янці-Подільському стався вибух – загинула людина, ще четверо поранені. За словами мера міста Михайла Посітки, загинула людина, яка принесла нібито передачу – вона вибухнула.
Форум