Доступність посилання

ТОП новини

Російська «Транснефть» заявила про відновлення роботи нафтопроводу «Дружба» після паузи


Угорська енергетична група MOL повідомила, що плата за транзит за користування українською ділянкою трубопроводу сплачена
Угорська енергетична група MOL повідомила, що плата за транзит за користування українською ділянкою трубопроводу сплачена

Російський трубопровідний монополіст «Транснефть» і угорська енергетична група MOL заявили, що потік нафти по трубопроводу «Дружба» може відновитися 10 серпня після майже тижневої зупинки через ускладнення, пов’язані з санкціями.

Зупинка зачепила такі країни, як Угорщина, Словаччина та Чехія.

10 серпня MOL повідомила, що плата за транзит за користування українською ділянкою трубопроводу сплачена і постачання може відновитися протягом кількох днів.

Читайте також: Швейцарія приєдналася до санкцій ЄС проти Росії – заборонила імпорт золота та заморозила активи Сбербанку

Міністр економіки Словаччини Річард Сулік повідомив у Facebook, що потік нафти відновився, але не надав додаткових подробиць.

Проте до вечора 10 серпня нафта не надійшла до Чехії, повідомив оператор нафтопроводу країни Mero, і Угорщина також ще не отримала паливо.

Міністр промисловості Чехії Йозеф Сікела заявив у твітері, що збій постачання по трубопроводу «Дружба» жодним чином не обмежує продуктивність чеських нафтопереробних заводів.

За його словами, нафтопереробні заводи працюють у повному режимі, а державна компанія MERO CR має запаси нафти на кілька днів.

Він також сказав, що уряд працює з Польщею, щоб відновити постачання нафти через трубопровід на чеські нафтопереробні заводи, що перебувають у польській власності.

«Транснефть» напередодні заявила, що Україна нібито зупинила постачання російської нафти до трьох європейських країн з 4 серпня, оскільки транзитні платежі не можуть бути оброблені через санкції, пов’язані з вторгненням Росії в Україну.

«Транснефть» заявила, що здійснила оплату за серпневий транзит українському трубопровідному оператору «Укртранснафта» в липні, але оплата не пройшла. «Укртранснафта» наразі не коментувала це повідомлення.

Росія вже скоротила газопостачання до багатьох країн-членів ЄС, посилаючись на проблеми з обслуговуванням турбін на газопроводі «Північний потік-1», а також на санкції проти деяких покупців, яких Москва офіційно визнала «недружніми».

Після того, як 24 лютого Кремль почав неспровоковане повномасштабне вторгнення в Україну, Захід запровадив безпрецедентні санкції проти Росії, відрізавши країну від міжнародних фінансових установ.

Європейський Союз шукає способи зменшити свою залежність від російських енергоресурсів і погодився заборонити понад дві третини імпорту російської нафти. Заборона ЄС на закупівлю російського вугілля набула чинності 10 серпня.

XS
SM
MD
LG