Доступність посилання

Трамп заявив, що обговорює з Путіним «великі» економічні угоди


«Переговори проходять дуже добре» – Трамп
«Переговори проходять дуже добре» – Трамп

Президент США Дональд Трамп заявив у понеділок, що він і російський лідер Володимир Путін обговорюють «великі» економічні угоди в рамках дискусій про припинення війни, написав лідер Сполучених Штатів на своїй соціальній платформі Truth Social 24 лютого.

«Я веду серйозні переговори з президентом Росії Володимиром Путіним щодо припинення війни, а також великих угод з економічного розвитку, які відбудуться між Сполученими Штатами і Росією. Переговори проходять дуже добре!», – йдеться у повідомленні.

Також на Truth Social, коментуючи переговори з лідерами G7, Трамп зазначив, що Київ і Вашингтон, незабаром підпишуть угоду щодо рідкоземельних металів.

За його словами, ця угода «забезпечить американському народу повернення десятків мільярдів доларів і військового спорядження, відправлених в Україну, а також допоможе українській економіці зростати»

Раніше віцепрем’єрка з питань європейської і євроатлантичної інтеграції – міністерка юстиції України Ольга Стефанішина повідомила, що команди з України і США перебувають на завершальній стадії переговорів щодо угоди про мінеральні ресурси.

Напередодні голова Офісу президента Андрій Єрмак зазначив, що будь-які інвестиції у розробку корисних копалин розглядаються з точки зору гарантій безпеки для України і її стратегічних інтересів. Єрмак додав, що зараз тривають переговори і «ніхто не відмовлявся» від укладення угоди, маючи на увазі угоду про копалини із США.

21 лютого президент Володимир Зеленський заявив про розробку угоди представниками Сполучених Штатів та України, не уточнивши, чого саме вона стосуватиметься. За його словами, це угода, яка «може додати нашим відносинам». Він висловив сподівання на «справедливий результат».

Того ж дня радник президента США з національної безпеки Майк Волц висловив впевненість, що Зеленський незабаром підпише угоду зі США про корисні копалини.

Попередня пропозиція Вашингтона, як повідомлялося, передбачала надання Сполученим Штатам доступу до рідкісноземельних мінералів на 500 мільярдів доларів як оплати за американську військову і фінансову підтримку захисту Києва від повномасштабного вторгнення Росії.

Президент України зазначав, що допомога США у воєнний час до цього часу була набагато меншою за цю суму, і уточнив, що угоду не підписали через «юридичні питання». Адже, за словами Зеленського, Україні потрібні гарантії безпеки, а не просто віддати ресурси.

Також Зеленський зазначив на пресконференції 23 лютого зазначив, що умови США за угодою про надра мали характер боргу, який Україна мала виплатити США. Але він не вважає фінансову допомогу від США боргом.

Форум

XS
SM
MD
LG