Доступність посилання

Трамп заявив, що Крим «залишиться з Росією», і висловив сумнів у вступі України до НАТО


Президент США також висловив упевненість у тому, що мирної угоди між Росією і Україною вдасться досягти
Президент США також висловив упевненість у тому, що мирної угоди між Росією і Україною вдасться досягти

Президент США Дональд Трамп в інтерв’ю виданню Time про його перші 100 днів на посаді прокоментував ситуацію з переговорами щодо припинення війни між Росією й Україною. Зокрема, Трамп вкотре заявив, що прагнення України до членства в НАТО спровокувало Росію на війну.

«Я не думаю, що вони колись зможуть вступити до НАТО. Я думаю, що це… спричинило початок війни, коли вони почали говорити про вступ до НАТО. Якби це питання не було підняте, було б набагато більше шансів, що вона б не почалася», – сказав Трамп.

Щодо приналежності Криму, Трамп заявив, що Росія «забрала його в Обами (Росія окупувала Крим у 2014 році, коли президентом США був Барак Обама – ред.)» і питання в тому, чи зможе Україна його повернути.

Читайте також: Трамп спитав, чому «Україна 11 років не воювала за Крим»? Розповідаємо

Відповідаючи на запитання проте, чи було б для нього прийнятним, щоб у рамках угоди Крим і території чотирьох інших областей України, окупованих Росією, були включені до складу РФ, Трамп відповів:

«Якщо Крим залишиться з Росією, нам доведеться говорити лише про Крим, бо саме про нього завжди згадують. Крим залишиться з Росією. І Зеленський це розуміє, і всі розуміють, що він був з ними вже давно. Він був з ними задовго до приходу Трампа. Знову ж таки, це війна Обами. Це війна, якої ніколи не мало бути».

Президент США також висловив упевненість у тому, що мирної угоди між Росією і Україною вдасться досягти.

«Ми пройшли довгий шлях. У нас були дуже хороші переговори, і ми дуже близькі до угоди», – сказав президент США.

Днями американські засоби інформації, зокрема, видання The Washington Post, із посиланням на неназвані джерела повідомляли, що представники США на зустрічі в Лондоні 23 квітня планували запропонувати Україні та Європі визнати Крим російською територією і заморозити конфлікт по нинішній лінії фронту. Крім того, йшлося про те, що питання про вступ Києва до НАТО буде зняте з порядку денного.

Україна і Європа виступили проти визнання окупованих територій частиною РФ. 22 квітня президент Володимир Зеленський наголосив, що Україна не погодиться визнати юридично окупацію Криму, і що це суперечило б Конституції України. Після цього президент США Дональд Трамп назвав «дуже шкідливою для мирних переговорів із Росією» цю заяву Зеленського.

Напередодні Трамп заявив, що Росія готова до мирної угоди, зі Зеленським домовитись важче, але «це нормально». Також Трамп не вважає, що що Росія є перешкодою для перемир'я.

Після цього міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив у четвер, що Росія готова до мирної угоди, але деякі елементи потребують «узгодження». Він не уточнив, про які елементи йдеться.

За даними агенції Bloomberg, США мають намір вимагати від Росії визнання права України на власну армію та оборонну промисловість. За даними джерел медіа, спецпосланець президента США Стів Віткофф, як очікується, порушить це питання під час своєї наступної зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним. Ці вимоги є ознакою того, що адміністрація Трампа прагне поступок як від Києва, так і від Москви, намагаючись припинити війну.

Офіційно Москва заявляє, що прагне миру, але на своїх умовах, серед яких не лише відмова України від окупованого Криму і чотирьох областей, про незаконну анексію яких заявляє Москва, при цьому не контролюючи їх повністю, а й відмова від вступу до НАТО і, ймовірно, інші поступки.

Читайте також: Рубіо: Вашингтон показав Україні та Росії «фінішну пряму» до миру

Форум

XS
SM
MD
LG