Муфтій Духовного управління мусульман України Саїд Ісмагілов прокоментував у середу, 24 жовтня, слова верховного муфтія Росії Талгата Таджуддіна, що надання Українській церкві автокефалії «суперечить божому задуму».
Таку заяву Таджуддін зробив на мусульманській конференції в Уфі 23 жовтня.
«Я спочатку не повірив, що муфтій так міг сказати, бо це – не більше, не менше, аж претензія на знання Божого задуму! Але потім це підтвердили російські видання. Ну, по-перше, мусульмани не мають втручатись в православні справи, особливо з заявами про знання Божого задуму. По-друге, якщо хтось із мусульман і має давати свою оцінку, то виключно мусульмани України. Свою позицію та позицію нашого Духовного управління я вже озвучив: ми вітаємо автокефалію», – наголосив Ісмагілов.
Він додав, що не годиться муфтієві з Росії давати оцінку внутрішньоукраїнським питанням.
11 жовтня синод Вселенського патріархату (материнської структури всіх православних церков світу) постановив, що продовжує процес надання автокефалії помісній Українській православній церкві. Синод також постановив відновити канонічний єпископський сан голови Української православної церкви Київського патріархату Філарета і голови Української автокефальної православної церкви митрополита Макарія (хоча не визнав самі ці церковні структури) і канонічність підпорядкованих їм священнослужителів, а «їхні вірні відновлені у спілкуванні з Церквою».
Далі, як пояснив патріарх Філарет, керівники українських православних церков, УПЦ КП, УАПЦ і УПЦ (МП), повинні скликати Собор, на якому буде ухвалене рішення про об’єднання церкви й обрано її предстоятеля. Саме йому в майбутньому мають дати томос про автокефалію.
Росія виступає проти рішення синоду Вселенського патріархату.
НА ЦЮ Ж ТЕМУ:
Томос від патріарха Варфоломія: тепер слово за церквами України
Росія після томосу для України: вона, як і Путін, піде самотньо
Патріарх Варфоломій: Константинополь не поступиться тиску Москви в українському питанні
Росіянам припекло: томос для України здійняв переполох серед виборців Путіна
Церква України і «анафема Варфоломію»: мудре рішення роздратувало Кремль